V osmnácté minutě se dostal Nový Jičín do brejku po chybě jednoho z bránících hráčů domácích. Branka z toho nebyla, nýbrž skvělý zákrok brankáře Kreizla. K jeho smůle se však míč odrazil podle rozhodčího do ruky šumperského hráče.

„I po zhlédnutí videa nedokážu říct, jestli to byla penalta, bylo to hodně na hraně. Bohužel se pískala,“ hodnotil sporný okamžik domácí trenér Hecl.

Šumperk se ale nevzdal a po půl hodině hry se ze standardní situace prosadil Lukáš Neuer, který přišel teprve v týdnu z olomoucké Sigmy. „Dobře to prodloužil na přední tyči Podhorný,“ poznamenal Hecl.

V dalších minutách si vytvořily šance oba celky, ale žádný gól už nepadl. Domácí Rozsíval trefil z přímého kopu pouze břevno. „Jičín měl velkou kvalitu v defenzivě a těžko se tam dostávalo. Nicméně jsem cítil z kluků větší touhu výsledek zlomit,“ litoval Hecl, že se to nepovedlo.

„Bod ale beru,“ byl spokojený z přerušení série porážek.

Na druhé straně odmítl těsně před koncem Nový Jičín tři body, když jeden z jeho hráčů přestřelil branku z malého vápna. „Přežili jsme klinickou smrt,“ zakončil Hecl.

V sobotu se jeho tým představí na hřišti 1. HFK Olomouc.

FK Šumperk - FK Nový Jičín 1:1 (1:1)

Branky: 30. Neuer - Smolarčík. Rozhodčí: Rosický - Buček, Hudec. ŽK: Smrž, Rozsíval, Nimrichtr, Olejník, Zrník - Nippert, Švec. Diváci: 180.

Šumperk: Kreizl – Zrník, Horák, Neuer, Olejník - Bernard, Smrž – Podhorný (85. Jurásek), Rozsíval, Ostrovka (75. Malínek) – Nimrichtr. Trenér: Bohdan Hecl.