Domácí chtěli odehrát utkání již dopoledne, ale soupeř na to nepřistoupil. „Měli jsme s trenérem strach, že přijde kvůli hokeji málo lidí,“ začal vedoucí domácího mužstva Ladislav Šabo. A měl pravdu. V hledišti byla rovná stovka diváků.

Hned v úvodu utkání si vytvořil šanci domácí Podhorný, ale v nájezdu na brankáře neuspěl a neujala se ani dorážka. „Dnes jako jeden z mála snesl přísnější měřítko, ale nedává góly. V Havířově se trefil, tak jsme mysleli, že to z něj spadne, ale není to tak,“ litoval Šabo, který byl na soupisce napsán i jako náhradní brankář.

Rovněž hostující celek si vytvořil šanci, ale šumperské fotbalisty podržel brankář Kreizl. Zbytek poločasu se odehrál téměř bez šancí. Domácí měli několik standardek, ale k zakončení se nedostali. Kromě toho musel domácí kouč Hecl kvůli zranění střídat Ševčíka. „Věděli jsme, že pokud budeme hrát jako v minulém utkání, tak bychom měli uspět. Jenže to, co jsme předvedli v prvním poločase, bylo pod očekávání. Museli jsme si k tomu v šatně něco říct,“ byl rozzezlený Šabo.

V úvodních deseti minutách druhého dějství to vypadalo, že si domácí hráči vzali slova k srdci. „Bylo vidět, že jsme Přerov přehrávali, ale potom to upadlo,“ smutnil Šabo. Ještě v závěru domácí tlačili. „Už tahali nohy, ale bohužel jsme gól nedali,“ pokračoval. Pět minut před koncem je mohl předposlední divizní celek potrestat, ale trestuhodně svoji šanci zahodil.

„Já jsem zklamaný z přístupu hráčů, protože si asi mysleli, že přijel Přerov, který je pod námi a přijde to samo. Jenže v téhle soutěži to tak není. Když si jdu něco zahrát, tak chci vyhrát, ale právě tohle mi od kluků chybělo. Ta chuť vyhrát, vyhecovat se a jít si za tím,“ zakončil Ladislav Šabo.

Šumperk – Přerov 0:0

ŽK: Rozsíval, Olejník, Dostál – Bubeník, Šlajs, Hrabal. Rozhodčí: Polák – Mankovecký, Folvarčný.

Šumperk: Kreizl – Zrník, Nimrichtr, Neuer, Olejník – Bernard, Rozsíval – Podhorný, Ševčík (27. Dostál), Horák – Navrátil (76. Malínek). Trenér: Bohdan Hecl.