Celek z podhůří Jeseníků letos prostě šlape. Naposledy neponechal nic náhodě, když porazil beznadějně poslední celek tabulky Bruntál na jeho hřišti.

„Zatím můžeme být spokojení, jsme třetí, dáváme hodně gólů, moc jich nedostáváme a máme nejlepší obranu v soutěži,“ pochvaluje se předseda šumperského klubu Ladislav Šabo.

„Jenom je velká škoda, že i když se nám momentálně daří, tak na naše zápasy chodí v Šumperku málo diváků. Tohle nás docela trápí,“ doplnil ale záhy zklamaně.

Nedělní utkání proti Bruntálu mělo z pohledu hostů naprosto stejný úvod, jako jejich předchozí vydařené střetnutí proti Vratimovu.

I tentokrát dostal po necelé půlhodině hry Šumperk do vedení dvougólový Miloš Šidlík. Leč outsider se nehodlal vzdát bez boje a brzy se Bruntálu povedlo snížit.

Trefou do šatny však vzal domácím opět vítr z plachet šumperský kapitán Petr Linet, navíc zkraje druhé půle zajistil Šumperku už tříbrankový náskok Martin Skalský.

Bruntál ještě jednou vykřesal malou jiskru naděje, když svým druhým gólem v tomto utkání snížil Mikuláš Slavík.

Drama se nakonec ale nekonalo. O lepší výsledek se domácí sami připravili vlastní nekázní, neboť po ostrém zákroku na Petra Nováčka vyfasoval Oganes Krywda červenou kartu a Bruntál od 78. minuty dohrával v deseti.

Definitivní tečku za zápasem udělal v samotném závěru svým premiérovým zásahem Ukrajinec Artem Ostrokon.

„Doufám, že navážeme na povedené výsledky i teď doma proti Vítkovicím, kterým se také daří. Přivítáme atraktivního soupeře s bohatou minulostí, takže snad nás konečně přijde podpořit i více lidí. Zápas se potom odehraje na zadním hřišti Tyršova stadionu, protože u hlavní plochy probíhá rekonstrukce běžeckého oválu,“ doplnil závěrem Ladislav Šabo.

Střetnutí 12. kola divize F mezi Šumperkem a Vítkovicemi se hraje v neděli 22. října od 14.30 hodin.

MFK Slavoj Bruntál – FK Šumperk 2:5 (1:3)

Branky: 36. a 69. Slavík – 5. a 27. Šidlík, 45. Linet, 52. Skalský, 90. Ostrokon. Rozhodčí: Potiorek – Sklář, Trigas. ŽK: Rončák, Blažek, Goněc – Strnad. ČK: 78. Kriwda (Bruntál). Diváci: 250.

Šumperk: Bílý – Smrž, Šidlík, Skalský, Linet (65. Ostrovka), Antl, Horký, Nováček (84. Ostrokon), Stašák (65. Liďák), Nízký, Strnad (65. Elšík). Trenér: Pavel Tököly.