Hosté šli jako první do vedení, ale domácí stačili do přestávky otočit na 3:1. Potom Šumperk snížil, jenže soupeř znovu kontroval.
Ještě jednou se pak svěřenci Zdeňka Opravila vrátili zpět do hry, když dali třetí gól a v závěru dokonce sahali po vyrovnání, bohužel Marek Smrž neproměnil penaltu.

„Zápas asi nejvíce ovlivnila skutečnost, že nás bylo málo, máme nějaká zranění a nemoci, navíc hodně trénujeme a bylo vidět, že klukům chybí síly. Ale jinak utkání splnilo svůj účel,“ konstatoval pro Deník trenér Šumperku Zdeněk Opravil.

„Škoda, že teď nemůžu rozložit zátěž na více hráčů. Pod vlivem únavy pak někteří dělají chyby, kterých by se jinak vyvarovali. Třeba dnes jsme soupeři nabídli tři góly úplně zbytečně, když jsme mu vlastně nahráli do koncovky,“ uvedl dále šumperský lodivod.

„Až se všichni zase vrátí do tréninkového procesu, tak věřím, že to už bude herně lepší,“ doplnil kouč.
Již ve středu čeká šumperské hráče další příprava, když nastoupí k zápasu v Ústí nad Orlicí, tedy proti soupeři hrajícímu ČFL.
„Potom už máme jen divizní mužstva a začneme pomalu konsolidovat sestavu do té podoby, jak by měla vypadat pro jarní část mistrovské soutěže,“ řekl na závěr Zdeněk Opravil.

TJ Lanškroun – FK Šumperk 4:3 (3:1)

Branky Šumperku: Tran, Dostál, Ostrovka.

Šumperk: Toman – Zrník, Smrž, Nízký, Kováč – Španihel, Lavrovič, Dostál – Ostrovka, Michal Sitta, Tran. Střídali: Kreizl, Žák. Trenér: Zdeněk Opravil.