„Ale netušili jsme, že to bude tak slabý soupeř. Když jsme hráli loni u nich, předváděli výborný fotbal, tentokrát to však za strany protivníka byla spíše taková vesnická kopaná,“ konstatoval úvodem zklamaně trenér FK Šumperk Pavel Tököly.

Paradoxně však jeho svěřenci museli otáčet, když jako první lacino inkasovali, po přestávce ale již byl zápas jasně v jejich režii.

„Při autovém vhazování tam byli tři naši hráči na jediného soupeře, nikdo si ho nepohlídal a on šel sám na bránu. Potom jsme se zlepšili, vyrovnali a následně dali na dva jedna. Ve druhé půli jsme na hřišti už dominovali,“ řekl dále šumperský kouč.

Divizní Šumperk porazil v přípravě Rýmařov jednoznačně 6:2.
Dva vlastenci, pak kanonáda. Šumperk si v přípravě poradil s Rýmařovem

„Jenže pořád máme špatné začátky zápasů, možná v tom hraje roli nesoustředěnost či podcenění soupeře, nevím, na tom musíme ještě zapracovat,“ přemýšlí Pavel Tököly.

„A že dáváme hodně gólů? Je to dáno i kvalitou soupeřů, ale jiné jsme bohužel na přípravu nesehnali. Tak uvidíme, jak nám to půjde v soutěži, musíme si správně nastavit hlavy,“ dodal lodivod aktuálně třetího týmu divizní skupiny F.

Jasnou výhru nad Letohradem následně celek Šumperku zaplatil zraněním Martina Skalského, jenž po ostrém ataku soupeře odstoupil ze hry, zřejmě kvůli poraněnému kotníku.

FK Šumperk – FK Letohrad 5:1 (1:1)

Branky Šumperku: Elšík, Skalský, Ostrovka, Smrž, Stašák.

Šumperk: Bílý – Smrž, Antl, Nováček, Horký – Nízký, Skalský, Ostrovka, Elšík – Slatinský, Šidlík. Střídali: Stašák, Liďák, Morong. Trenér: Pavel Tököly.