„Ten náš program je opravdu náročný. Navíc jsme se tentokrát potkali s mužstvem plným mladých kluků, kteří nám svým pohybem a napadáním dělali velké problémy, zejména v první půli,“ prozradil úvodem šumperský kouč Zdeněk Opravil.

„Ale na druhou stranu musím říct, že si naši kluci už pomalu zvykají na to, co bychom asi chtěli hrát a věřím, že náš systém přinese úspěch,“ prozradil dále lodivod Šumperku.

Úvodní trefu čtvrtečního zápasu obstaral po rohovém kopu Smrž, na 2:0 zvyšoval po úniku do šestnáctky Zrník. Následně ale hosté snížili, když se prosadili hlavou ze standardky.

„Tohle byl jediný moment, se kterým nejsem spokojený, nemůže se stát, aby nám sedmnáctiletí kluci dali gól z takovéto situace,“ mrzela inkasovaná branka Zdeňka Opravila.

Dvougólové vedení však později vrátil Šumperku Demeter, když proměnil penaltu nařízenou po faulu na Trana.

Definitivně uzavřeli domácí fotbalisté výsledek po pěkné kombinační akci, kdy centr Šumbery poslal hlavou do sítě Zrník, jenž se tak trefil podruhé v tomto utkání.

Další přípravný zápas čeká na šumperské fotbalisty již tuto sobotu 20. července. Tentokrát zajíždí na hřiště Letohradu.

FK Šumperk – SK Sigma Olomouc U18 4:1 (2:1)

Branky Šumperku: Zrník 2, Demeter (pen.), Smrž.

Šumperk: Kreizl – Zrník, Španihel, Nosál, Jurásek - Smrž, Bernard, Šumbera – Ostrovka, Podhorný, Horák. Střídali: Demeter, Barčík, Musílek, Hegner, Tran, Dostál. Trenér: Zdeněk Opravil.