Po nedávné těsné výhře 3:2 na nováčkem soutěže Rapotínem porazili svěřenci kouče Zdeňka Opravila první červencovou sobotu také Velké Losiny, proti kterým nakonec zaznamenali přesvědčivý výsledek. Góly v tomto klání však začaly padat teprve po přestávce.

„Kluci k zápasu přistoupili zodpovědně, i když na některých byla znát únava, což ale k přípravě patří. Zápas splnil svůj účel,“ konstatoval úvodem pro Deník šumperský lodivod.

„První poločas jsme se dostávali docela dost obtížně do koncovky, protože soupeř dobře bránil již o půlky. Ve druhé části už tam bylo docela dost šancí, dali jsme góly, ale řadu tutovek jsme zase špatně řešili, takže pořád je na čem pracovat,“ prozradil dále Zdeněk Opravil.

Kromě problému s proměňováním šancí pak musel Šumperk i tentokrát bojovat s absencemi některých svých hráčů.

„Jsem v přípravě rád za každý odehraný zápas. Jen doufám, že už se brzo konečně sejdeme kompletní, stále nám někdo chybí, máme potíže s tím, že se vždycky v tréninku někdo zraní, k tomu musíme připočítat i pár dlouhodobých marodů. Snad se to zlepší,“ přeje si Zdeněk Opravil.

Další příprava čeká na šumperské fotbalisty v sobotu 11. července, kdy se na hřišti ve Vamberku střetnou s divizním Letohradem.

FK Šumperk – TJ Sokol Velké Losiny 4:0 (0:0)

Branky: Kotzmann, Ostrovka, Sadil, Demeter.

Šumperk: Kreizl – Zrník, Demeter, Liďák, Kováč – Musílek, Lavrovič, Linet – Žák, Sadil, Cikryt. Střídali: Ostrovka, Olejník, Horký, Kotzmann. Trenér: Zdeněk Opravil.