Domácí hráči se potom de facto postarali o všechny trefy tohoto klání, neboť dvě branky v nerozhodné první půli si dali sami.

„Začátek byl dobrý, jenže později se to začalo trochu kopat a prát, což mě mrzelo. Jeden hráč s tím začne a ostatní se přidají,“ litoval rozhárané první části šumperský kouč Pavel Tököly.

„A do toho jsme si dali dva vlastní góly, jednou po hrubce gólmana, poté se tam míč po střele odrazil od jednoho z našich do sítě,“ řekl dále lodivod divizního Šumperku.

Anketa o nejlepšího trenéra v okresech Šumperk a Jeseník
Volíme nejlepšího fotbalového trenéra kraje. Hlasujte v unikátní anketě

Po půlhodině hry následně domácí prostřídali sestavu a od této chvíle začala mít šumperská hra postupně nějaké parametry. Ve druhém dějství už domácí tým na hřišti jasně dominoval.

Šumperk byl často na míči, protivníka do ničeho nepouštěl, vyprodukoval řadu pěkných akcí a v koncovce se prosadil hned čtyřikrát.

„Tady už to bylo jednoznačné. Určitě jsme byli lepší, znovu tam však bylo i plno chyb, což je asi pochopitelné, jsou to kluci z divize, nejsme Barcelona nebo Bayern. Celkově mohu být spíše spokojený, takový lepší průměr,“ dodal se smíchem a tradičním nadhledem k sobotnímu duelu Pavel Tököly.

FK Šumperk – TJ Jiskra Rýmařov 6:2 (2:2)

Branky Šumperku: Stašák 2, Nízký 2, Elšík, Skalský.

Šumperk: Kreizl – Liďák, Nováček, Smrž, Horký – Ostrovka, Skalský, Linet, Stašák – Elšík, Šidlík. Střídali: Bílý, Antl, Nízký, Sroka, Slatinský. Trenér: Pavel Tököly.