A nutno dodat, že příliš šancí si Šumperk ani nevytvořil. Nejde mu sice upřít snaha, ale domácí zkrátka uspěli především díky své zkušenosti.

„Slavičín je protivník, který není na prvním místě náhodou, jeho hráči si přesně dokáží počkat na chybu soupeře a my jsme bohužel dnes těch chyb udělali až moc,“ mrzelo šumperského trenéra Bohdana Hecla.

„Možná to souvisí i s tím, že nám teď chybí někteří hráči, prostě tentokrát to nebyl z naší strany povedený výkon, ale zase jsme domácím ten výsledek nedali úplně zadarmo,“ řekl dále kouč hostů.

Fotbalisté Mohelnice. Ilustrační foto
Mohelnice musela improvizovat, přesto utkání v Dolanech bez problémů zvládla

Klíčovou roli v konečném výsledku sehrál především nejlepší střelec Slavičína Ondřej Školník, proti Šumperku autor dvou branek.

První si připsal po půlhodině hry z penalty, podruhé se trefil z přímého kopu a tím zřejmě definitivně vzal hostům vítr z plachet. Za tohoto stavu už bylo pro Šumperk těžké se zápasem něco udělat.

Ještě v nastaveném čase pak domácí favorit udeřil ze standardní situace potřetí zásluhou Kaluse a potvrdil tím své vedení v divizní tabulce skupiny E.

„Slavičín vyhrál zaslouženě a myslím si, že ovládnou i celou soutěž. My se teď musíme soustředit na poslední dva mistrovské zápasy a doufat, že se nám vrátí marodi, abychom závěr divize odehráli se ctí,“ doplnil závěrem Bohdan Hecl.

V neděli 9. června přivítají jeho svěřenci na domácím trávníku Bohumín, o týden později zakončí letošní ročník v Heřmanicích.

FC TVD Slavičín – FK Šumperk 3:0 (1:0)

Branky: 30. (pen.) a 65. Školník, 93. Kalus. Rozhodčí: Vrťo - Ham, Šimeček. ŽK: Kořenek, Školník – Kreizl, Navrátil, Rozsíval, Olejník. Diváci: 210.

Šumperk: Kreizl – Jurásek (76. Ševčík), Olejník, Nimrichtr, Z. Horák – Rozsíval (83. Dostál), Bernard – Zrník, Podhorný, L. Horák (76. Tran Chi Dong) – F. Navrátil. Trenér: Bohdan Hecl.