Návrat na hřiště je momentálně v nedohlednu a pokud se situace nezlepší, může být ohrožen i samotný začátek soutěže.

„Už jsme z toho všeho hodně naštvaní,“ konstatoval smutně trenér Šumperku Zdeněk Opravil, jenž na konci věty původně použil úplně jiné slovo, které ale muselo být upraveno do publikovatelné podoby.

„Chtěli jsme se společně sejít hned čtvrtého ledna, jenže místo toho jsem musel hráčům rozeslat individuální plány a každý teď trénuje sám,“ uvedl dále šumperský lodivod.

„Ale na druhou stranu vím, že kluci ty úkoly poctivě plní. Přes aplikaci mi posílají, co všechno zvládli, kolik toho třeba naběhali, takže přehled o nich mám. Přesto je tohle všechno strašně ubíjející a nikoho tento režim nebaví. Raději bychom byli všichni společně na hřišti,“ říká Zdeněk Opravil k současné situaci.

„Nezbývá nám nic jiného, než doufat, že tento stav brzy pomine, uvolní se opatření a všechno se zase vrátí do zajetých kolejí,“ přeje si trenér divizního Šumperku.

Po předčasně skončeném podzimu je jeho celek v divizní skupině E na desátém místě s deseti body, v neúplné tabulce však má jeden zápas k dobru.

Pomoci má Procházka

Novou tváří Šumperku v přípravě pro jaro je záložník Michal Procházka, jenž naposledy hrál I. B třídu za Mikulovice. Zkušený borec má i třetiligové zkušenosti, když v minulosti dlouho působil ve Dvoře Králové a krátce se objevil rovněž v Kolíně.

Divizní klub z podhůří Jeseníků pak zkouší také kanonýra Oskavy Pavla Nováka, z rapotínského hostování přišli zpět David Jurka a Vojtěch Simon. Po dlouhé pauze se následně zapojili i uzdravení Pavel Dostál a Miroslav Podhorný.

Ve hře je navíc návrat Daniela Španihela, který naposledy nastupoval v sousedním Bludově. Naopak sešlo z plánovaného angažmá Filipa Krejčího z Letohradu.

„Měli jsme o něho zájem, ale nakonec se rozhodl zůstat. Aktuálně máme v hledáčku i další posily a jednu docela zajímavou. Jména však zveřejníme, až bude všechno definitivně domluvené,“ dodal na závěr Zdeněk Opravil.