Společně se svým bývalým losinským parťákem Markem Smržem vypomohl mladé šumperské záloze v zatím posledním odehraném kole proti Hanušovicím. Utkání vyhrál Šumperk 9:0.

„Pro mě to byla úplná premiéra v této nejnižší soutěži, ale všechno vzniklo tím, že nám v tom samém víkendu odpadl divizní zápas s Bzencem a trenéři nám nabídli, jestli nechceme naskočit za béčko. Nejdřív se zeptali Marka, tehdy jsem přijel z práce trochu později na trénink a on čekal na moje rozhodnutí. A já souhlasil,“ prozradil Deníku Petr Linet.

„Bylo nám jasné, že to může být na delší dobu poslední zápas, proto jsme do toho šli. Chtěli jsme si ještě zahrát, zaběhat si a udělat pro sebe něco navíc,“ doplňuje šumperský hráč.

Své zkušenosti navíc mohli předávat ostatním spoluhráčům, když sestava šumperského béčka je tvořena téměř výhradně dorostenci.

„Během utkání jsme klukům třeba radili, jak mají reagovat v různých situacích. I před začátkem jsme se je snažili povzbudit v průběhu rozcvičky,“ řekl dále Petr Linet.

Střetnutí poté skončilo drtivou výhrou šumperských barev a domácí si tak upevnili vedoucí příčku v tabulce své skupiny.

„Nechci tu soutěž nějak shazovat, ale ten rozdíl byl velký. Samozřejmě chápu, že každý hraje fotbal podle svých možností, když mu třeba kvůli práci nemůže věnovat tolik času. Tady se hraje hlavně pro radost z fotbalu, až mě trochu mrzí, že jsme Hanušovicím asi pokazili neděli. Hosté se tehdy zlobili, proč Šumperk bere hráče z áčka, ale opravdu jsme si chtěli hlavně zahrát. Rozhodně tam nebyl záměr, honit si v této soutěži své ego, či nějak zesměšnit soupeře, to určitě ne,“ doplňuje šumperský hráč.

„Moc bych spoluhráčům z béčka přál, aby splnili letošní cíl a postoupili. Chápu, že když někdo z těch mladých přijde z vedoucího týmu divize dorostu do třetí třídy, nemusí být pro ně moc lákavá. Ve vyšší soutěži by asi měli o něco větší motivaci, aby chodili hrát za béčko, hráli lepší mužský fotbal a zůstali tak doma v Šumperku, než aby odcházeli jinam,“ doplnil závěrem Petr Linet.