Ve středu si tak na rychlo střihli spíše tréninkový duel proti nedalekému Rapotínu, ve kterém svěřenci kouče Pavla Tökölyho vyhráli 6:3.

O víkendu poté Šumperk v mrazivém počasí nastoupil na své umělce podruhé, nyní proti diviznímu nováčkovi z Břidličné.

A i tentokrát se domácím povedlo nastřílet šest gólů. Sami navíc neinkasovali, když celý zápas měli pod kontrolou a svého protivníka nepustili prakticky do žádné větší šance.

Hokejisté Šumperku po měsíci slaví vítězství, doma porazili Sokolov.
Černá série končí. Draci vynulovali Sokolov, dvakrát pak udeřili v oslabení

Naopak celek z podhůří Jeseníků ještě řadu dalších slibných akcí nedotáhl do úspěšného konce, několikrát dokonce trefil tyč.

„Oproti středě, kdy jsme šli do hry z plného kondičního tréninku, byl dnešní výkon o hodně živější. Mně osobně se utkání líbilo, i když konečný vysoký výsledek samozřejmě nemá cenu příliš hodnotit, pořád to je příprava,“ konstatoval krátce po skončení sobotního klání s Břidličnou předseda šumperského fotbalu Ladislav Šabo.

„Pro nás je důležité, když vidíme, že kluci chtějí hrát a snaží se bojovat o místo v sestavě, neboť po dlouhé době máme v zimní přípravě široký kádr, tudíž je velká konkurence, což je hned poznat na přístupu. Další hráče máme ještě rozjednané,“ doplnil šéf FK Šumperk.

SK Sigma Olomouc - AC Sparta Praha, Jan Navrátil
Navrátil měl střídat, pak vystřihl vyrovnání: Kritiků je milion, fanoušků málo

Severomoravané představili už i nové posily. Tou bezesporu největší je zkušený záložník Martin Antl, jenž naposledy působil v Rakousku a předtím nastupoval doma v Zábřehu.

Z Velkých Losin se navíc Šumperku vrátil Dominik Liďák, po delší zdravotní pauze pak hlásí návrat do sestavy David Nízký. V jednání je také příchod Miloše Šidlíka ze Sigmy, jenž v podhůří Jeseníků již před časem působil.

„Věřím, že kvalita tady bude a jaro odehrajeme úspěšněji než podzim,“ říká odhodlaně Ladislav Šabo.

FK Šumperk – TJ Břidličná 6:0 (3:0)

Branky: Elšík 2, Musílek, Antl, Lavrovič, Strnad

Šumperk: Kreizl – Liďák, Purzitidis, Smrž, Jurásek, Antl, Horký, Musílek, Strnad, Lavrovič, Elšík. Střídali: Žanda, Ostrokon, Zelinka, Linet, Matura, Nízký. Trenér: Pavel Tököly.