Až ve čtvrtém domácím duelu po postupu z krajského přeboru se dočkal Jeseník první výhry. Ta se nerodila lehce. Řepiště zahrozilo, ale v šanci jeho hráč přestřelil. Poté měli dvě možnosti Jeseničtí. Nepřímý kop však z deseti metrů nerozehráli ideálně a ještě nabídli soupeři brejk.

„Počínali jsme si nešikovně a uklouzli u toho. Musíme to proměnit. Potom ještě Grulich z voleje netrefil,“ popisoval dvě největší šance svého týmu jesenický trenér Libor Sláma.

Po změně stran ale přišel v 61. minutě brejk, Červeňák utekl, zasekl a předložil míč pod sebe Zelinkovi, který z jedné poslal Jeseník do vedení.

„Tahle branka nás uklidnila,“ všiml si Sláma. Definitivní pojistku přidal minutu před koncem Vaněk.

Fanoušci na utkání Sigma Olomouc - Baník Ostrava
Komentář: Sigma měla velkou možnost nalákat lidi. Promarnila ji

„Chtěli jsme to zvládnout za tři body, protože jsme doma ještě nevyhráli. Povedlo se, chystali jsme se, že chceme hrát útočně, nezalézat, což se povedl a vítězství je zasloužené,“ byl spokojený kouč.

„Dokázali jsme si, že divizi můžeme hrát. Pokud budeme pokračovat, nemusíme se bát ani ve Frenštátě,“ dodal.

V základní sestavě měl navíc nejstaršího hráče Jana Pechouška, kterému je 26 let. Kromě Janíčka (ročník 99) byli ostatní hráči narozeni roku 2000 a později.

„Máme opravdu mladinké mužstvo. Musíme zůstat pokorní, trpěliví a otrkat se,“ hlásí jasně. Po devíti kolech má Jeseník jedenáct bodů a je desátý. „Byl bych rád, kdybychom ještě nějaké body na podzim získali, aby přestávka byla klidnější. Spokojený bych byl tak s patnácti až šestnácti,“ uzavřel Libor Sláma.

FK Jeseník - TJ Řepiště 2:0 (0:0)

Branky: 61. Zelinka, 90. Vaněk.

Rozhodčí: Vejtasa - Silný, Ehrenberger. ŽK: Červeňák, Cundrla, Vaněk - Macej. Diváci: 186.

Jeseník: Vajda – Mar. Bráblík, Cekuras, Janíček, Bouchal – Vaněk, Pechoušek, Zelinka (72. Furik), Cundrla (85. Krézek), Grulich – Červeňák (79. Mich.Bráblík). Trenér: Libor Sláma.