Celek z podhůří Jeseníků tedy nenavázal na předchozí úspěch proti silnému Krnovu a v divizní tabulce skupiny F si o jednu příčku pohoršil, aktuálně je čtvrtý.

Jako první se ujal vedení soupeř, domácí stačili vyrovnat těsně před přestávkou, když po rohovém kopu Patrika Strnada se ve vápně hlavou prosadil Filip Nízký.

„Jinak jsme ale byli směrem dopředu bezzubí a v první půli jsme si žádnou opravdu vyloženou šanci nevypracovali,“ litoval šumperský trenér Pavel Tököly.

Hokejisté Olomouce porazili Karlovy Vary. Ilustrační foto
Mora zvládla zápas plný zvratů. Výhru proti Varům vystřelil v závěru Knotek

Více ze hry pak měl protivník, který většinu času držel míč, leč ani hosté v útočné fázi příliš neoslňovali.

„Celkově to dneska byl spíše takový nudný fotbal, hrálo se většinou jenom po šestnáctku, nepodali jsme ideální výkon, v útoku jsme nedokázali nic vymyslet,“ řekl dále lodivod Šumperku.

Jeho svěřenci ve druhém dějství vyprodukovali sice několik střel na bránu, jenže ani jedna nezamířila mezi tři tyče. Soupeř následně několikrát zahrozil především ze standardek.

„Myslím si, že konečná remíza je spravedlivá, v útočné fázi jsme zklamali, doma bychom měli hrát více ofenzivněji, hráči by si měli na hřišti více pomoct, nebylo to ono,“ pokračoval v kritickém duchu Pavel Tököly.

Zkrátka nedělní klání příliš pěkného fotbalu nenabídlo, druhá část se navíc nesla v dost nervózním duchu, hra byla často přerušovaná a místo pohledných akcí byla k vidění spíše řada menších či větších faulů.

Chválkovice - Velká Bystřice (23.9.2023)
Výsledky a tabulky: Mistrovské soutěže mužů od MSFL po nejnižší okres

„Podle mě se divákům utkání asi nelíbilo. Doma by se mělo vyhrávat, to je bez debat,“ pousmál se závěrem šumperský kouč.

V následujícím divizním kole zajíždí celek z podhůří Jeseníků do Opavy, když v neděli 1. října vyzve tamní béčko.

FK Šumperk – FK SK Polanka nad Odrou 1:1 (1:1)

Branky: 45. Nízký – 10. Berek. Rozhodčí: Dedek – Schneider, Šafrán. ŽK: Horký, Nízký, Strnad – Hluchý, Musila. Diváci: 150.

Šumperk: Kreizl – Smrž, Skalský, Linet (46. Ostrovka), Antl, Horký, Stašák, Nováček, Elšík (46. Šidlík), Nízký, Strnad. Trenér: Pavel Tököly.