Zejména v první půli se fotbalisté obou celků museli vyrovnat se sněžením, silným větrem a teplotou na bodu mrazu.

„Hrálo se opravdu v docela extrémních podmínkách, ale po sportovní stránce je potřeba uznat, že Šumperk vyhrál zaslouženě. Mě jenom mrzí, že jsme mu po přestávce nemohli být důstojnějším soupeřem, neboť jsme vinou zranění museli dohrávat v devíti lidech,“ litoval potíží se sestavou losinský kouč Květoslav Pospíšil.

Divizní celek si klíčový náskok vytvořil již během prvního poločasu, kdy se proti zástupci krajského přeboru prosadil čtyřikrát, z toho jednou se trefil z penalty.

Fotografie ze zápasu 5. kola divize E mezi celky FK Nové Sady a FK Kozlovice
Proběhlo jednání o podobě MSFL a divizí. Týmy mají jasno, neustoupí

S přibývajícím časem se ve druhém dějství hrálo zejména na polovině oslabených hostů, leč domácí toho už příliš vymyslet nedokázali a tato část tak paradoxně skončila remízou.

„Ale pro Šumperk to splnilo účel, alespoň si proti nám nacvičil nějaké kombinace,“ dodal s úsměvem Květoslav Pospíšil.

„Sice jsme vedli, ale v první půli jsme podali spíše průměrný výkon. Minule jsme porazili třetiligový Uničov a dnes si hráči proti soupeři z nižší soutěže mysleli, že to půjde samo. Ve druhé půli jsme prostřídali plno kluků, tam už jsme se trochu ztratili a přestože hosté dohrávali v devíti, nedokázali jsme se moc prosadit, s tím spokojený nejsem. Ale zahráli jsme si, nikdo se nezranil a to je hlavní,“ přidal své postřehy šumperský lodivod Pavel Tököly.

Jeho svěřence už příští neděli čeká ostrý start do mistrovských bojů, když se na úvod jara představí na hřišti vedoucích Kozlovic.

„Myslím si, že nachystaní jsme dobře, ale hraje se na body a teprve tyto zápasy nám ukážou, jak na tom doopravdy jsme,“ doplnil trenér Šumperku.

Ladislav Šabo
Ať jsou klidně dvě divize, říká šumperský Šabo. Klub chce uvažovat o MSFL

Celek Velkých Losin následně zahájí jarní boje v krajském přeboru až o víkendu 26. března, kdy zajíždí na hřiště Dolan.

FK Šumperk – TJ Sokol Velké Losiny 5:1 (4:0)

Branky: 17. Elšík, 40. Nízký, 44. Šidlík, 45. Strnad (pen.), 85. Smrž – 51. Kubíček

Šumperk: Kreizl – Jurásek, Liďák, Smrž, Ostrokon – Strnad, Nízký, Antl, Elšík – Nováček – Šidlík. Střídali: Žanda, Žák, Horký, Musílek, Lavrovič, Ostrovka, Linet. Trenér: Pavel Tököly.

Velké Losiny: Hatala – Kubíček, Simon, Žídek, Barčík – Jankovič, Mátl, Krňávek, Hegner – Uvízl, Šinogl. Střídali: Berka, Grézl, T. Bližňák. Trenér: Květoslav Pospíšil.

Fotbalisté Rapotína uspěli na penalty ve Velkých Losinách. Na tradiční derby dorazila rekordní návštěva.
ANKETA DENÍKU: Nejoblíbenější klub v okrese Šumperk a Jeseník? Zvolte ho!