„Po nejslabším zápase podzimní části jsme předvedli nejlepší výkon. Kluci hráli na hranici, možná někteří i za hranicí svých možností. Předvedli se ve skvělém světle proti favorizovanému soupeři, který přijel s třemi hráči s ligovými starty,“ hodnotil své poslední utkání na lavičce áčka Jeseníku kouč Libor Sláma.

Jeho tým se dostal velice brzy do vedení, kdy v 8. minutě pas Furika zakončil Červeňák a dal svůj pátý gól v ročníku.

„Stoper ten nákop asi podcenil a nás gól nakopl. Od první minuty jsme byli v nasazení a důrazu skvělí. Fotbalovost jsme nahrazovali jesenickým srdíčkem. Diváci museli vidět něco neskutečného na naše poměry,“ byl spokojený Sláma.

FK Jeseník - Valašské Meziříčí
Jeseník schytal trojku. Byli jsme slaboučcí, nejhorší poločas, řekl kouč

Poté ale dokázalo béčko Opavy srovnat po centru ze strany na přední tyči. Jenže Jeseník se nesložil a po třech minutách dokázal reagovat. Bráblík dal pod sebe na Furika a ten z jedné vrátil domácím vedení.

„V poločase jsem kluky nabádal, aby nepřestávali, že soupeř přidá na obrátkách. Trošku nám do toho hodil vidle Krézek, který se nechal vyloučit, což pramenilo asi z přemotivování. To nás ale semklo ještě více, soustředili jsme se na urputnou defenzivu a vykopávali dvakrát míč z prázdné brány. Něco pochytal gólman a byl to heroickým výkon. Kluci padali do střel a zaslouží absolutorium,“ chválil kouč.

Nejlepší útok soutěže tak druhý gól nepřidal a vyrovnat se mu nepodařilo. Jeseník tak slaví cenný skalp. Pro trenéra Libora Slámu tak šlo o vydařenou rozlučku. S týmem se totiž po třech a půl letech loučí.

„Rozhoduji se selským rozumem a už jsem unavený. Cítil jsem to tak a potřebuji čas na sebe i rodinu. Také jsem viděl, že tým potřebuje nový impuls. Všem bych ale chtěl poděkovat, že jsem s nimi mohl spolupracovat,“ řekl ke svému konci Libor Sláma.

Jeseník tak pod jeho vedením zakončil podzim na jedenáctém místě se sedmnácti body. Do zimní přípravy a jarní části už jej povede nový trenér. Kdo to bude? To zatím klub řeší.

FK Jeseník - SFC Opava B 2:1 (2:1)

Branky: 8. Červeňák, 28. Furik – 25. Velička

Rozhodčí: Sklář - Malý, Habermann. ŽK: Cekuras, Ma. Bráblík, Krézek, Zelinka, Kysela, Grulich - Velička, Ščudla, Kostka. ČK: 53. Krézek (J.). Diváci: 270.

Jeseník: Kružík – Janíček, Cekuras, Cundrla, Bouchal – Mar.Bráblík, Pechoušek (90. Mich.Bráblík), Krézek, Vaněk (64. Kysela) – Furik (75. Grulich), Červeňák (64. Zelinka). Trenér: Libor Sláma.