Pro obě mužstva pak půjde o úvodní utkání zimní přípravy. Zástupce nejvyšší soutěže měl původně zahájit proti slovenskému Šamorínu, z tohoto záměru však ale sešlo.

Náhradním soupeřem Sigmy tak nakonec bude divizní Šumperk, se kterým olomoucký klub pojí úzká spolupráce.

Pro fanoušky z podhůří Jeseníků se následně bude bezesporu jednat o velice atraktivní duel. Utkání se odehraje na nové šumperské umělce v sobotu 11. ledna od 15 hodin.

Vstupné bude dobrovolné a výtěžek půjde organizaci Děti dětem, se kterou FK Šumperk spolupracuje. Tato organizace pomáhá nemocným dětem a jejich rodinám.

Šumperk poté kvůli narychlo dohodnuté konfrontaci s tradičním klubem naší nejvyšší soutěže musel o několik dní uspíšit začátek přípravy na jaro, který byl původně stanoven až na pondělí 13. ledna.

„Díky tomu, že jsme si domluvili přátelák s áčkem Sigmy, zahájíme tréninky již ve středu osmého, abychom nešli hned zostra rovnou do utkání,“ prozradil úvodem Deníku kouč divizního Šumperku Zdeněk Opravil.

Podzim nesplnil očekávání

Jeho svěřenci poté mají na jaře co napravovat, když po podzimu jim patří v divizní skupině E třetí příčka od spodku tabulky, když ambice měl klub každopádně trochu jiné.

„S takovým umístěním určitě nemůžeme být spokojení. Když jsem tým přebíral, tak jsem věřil, že budeme hrát někde jinde a budeme se prezentovat ofenzivním fotbalem. Snažil jsem se zapracovat také na sebevědomí, aby si kluci na hřišti více věřili,“ přidal se s hodnocením podzimní části Zdeněk Opravil.

V úvodu to vypadalo, že se mu jeho záměr daří a mužstvo jde správným směrem, když po třech kolech měl Šumperk na kontě solidních šest bodů a sedm vstřelených gólů, jenže pak přišel útlum.

„Bohužel na podzim byl velký rozdíl mezi zápasy doma a venku. Před vlastními diváky to ještě celkem šlo, ale venku jsme nebyli schopní hrát svou hru,“ konstatoval šéf šumperské lavičky.

Šumperk se také obtížně srovnal s odchody dvou klíčových hráčů Filipa Rozsívala a Lukáše Horáka, kteří svou produktivitou táhli mužstvo v předchozích sezónách.

Zkušené opory chyběly

„Jsem zastáncem pravidelné tréninkové morálky, což však nechtěli akceptovat, proto jsme se s nimi rozloučili. Ale je pravda, že jejich absence na hřišti potom byla hodně znát. Chyběla nám určitá kvalita na míči, kterou Rozsíval s Horákem měli, navíc byli góloví, uměli nahrát,“ přiznal Zdeněk Opravil.

Krom toho se jeho celek musel potýkat i s marodkou. Hned zkraje soutěže se Šumperku zranil například obránce Richard Zrník a při celkovém pohledu vlastně ani jediný zápas neabsolvoval tým ze severu Moravy v kompletním složení.

„Do začátku jara musíme zapracovat hlavně na bránění standardních situací, ze kterých jsme inkasovali snad čtrnáct gólů, což je strašně moc. Naopak v útočné fázi jsme z nich nebyli příliš nebezpeční, i to je potřeba zlepšit,“ dodal Zdeněk Opravil.

V přípravě posily ze Zábřehu

Do šumperské přípravy by se mělo zapojit přes dvacet hráčů. Klub počítá s návraty dlouhodobých marodů Richarda Zrníka a Davida Nízkého, zpátky z Německa je Filip Navrátil. Prostor opět dostane také řada zdejších dorostenců.

„Z potvrzených hráčů, kteří s námi zahájí přípravu, to jsou Stanislav Lavrovič, který dříve působil v Opavě a naposledy v Bruntále a duo ze Zábřehu brankář Toman a útočník Michal Sitta,“ přidává novinky ze šumperské kabiny sportovní manažer Ladislav Šabo.

„Od Lukáše Tomana si slibujeme, že pomůže zvýšit konkurenci mezi tyčemi a jeho zkušenosti nám mohou pomoci v organizaci obrany,“ doplnil k plánované posile.

V Šumperku naopak nebude pokračovat brankář Ladislav Max, který vyslovil přání pravidelně chytat a hledá si tak nové angažmá. Chybět zřejmě bude i talentovaný Lukas Andoniu, který se chce více zaměřit na studium.

„U něj to je velká škoda. Zkusíme ho ještě přemluvit, či najít společnou cestu, jak všechno zvládnout, protože ve svých letech si na pozici defenzivního záložníka počínal velmi slušně,“ dodal závěrem sportovní manažer šumperských fotbalistů.

Rozpis přípravných zápasů

sobota 11. ledna (15.00) Šumperk – Sigma A

středa 29. ledna (17.00) Šumperk - Sigma U18

sobota 1. února (12.00) Šumperk - Olešnice

sobota 8. února (10.00) Uničov - Šumperk

sobota 15. února (12.00) Šumperk - Lanškroun

středa 19. února (18.00) Ústí n./O. - Šumperk

sobota 22. února (10.00) Šumperk - Letohrad

středa 26. února (17.30) Šumperk - Zábřeh

sobota 29. února (10.00) Šumperk - Rýmařov

sobota 7. března (11.00) Bruntál - Šumperk