Severomoravané se měli představit už v sobotu 14. července proti Jeseníku, jenže původně plánovaný duel padl. Vinou špatného počasí nevyšla ani středeční bitva s Novými Sady. A tak si Šumperk domluvil náhradní, taktéž atraktivní klání proti mužstvu Sigmy Olomouc do 19 let.

Skóre už v 10. minutě otevřel hostující Daniel Grečmal. To ještě netušil, že půjde o poslední střelecký úspěch. Šance byly k vidění na obou stranách, avšak dominovali brankáři.

„Brali jsme dnešní utkání hlavně kondičně,“ řekl asistent trenéra Šumperku Radim Netopil.

Fotbalisté Mohelnice. Ilustrační foto
Mohelnice dlouho vedla, Rapotín pak zařídil obrat

„Kluci z Olomouce byli kvalitní na míči a moc nás nepustili do hry. Na druhou stranu, měli jsme dost okleštěnou sestavu, spousta našich hráčů odjela na dovolenou, takže dostali šanci dorostenci.“

S blížícím se začátkem sezony bude sestava týmu z podhůří Jeseníků nabírat na síle. Šumperští ještě čekají na případné posily, které by mohly uvolnit mančafty hrající vyšší soutěže. Zbytek místa vyplní místní odchovanci.

„Po celé utkání jsme měli výraznou převahu. Z velkého množství příležitostí jsme ale proměnili pouze jednu, proto zápas skončil jednobrankovým rozdílem. Soupeře se ale k ničemu nedostal,“ hodnotil klání pro klubový web olomoucký lodivod Tomáš Janotka.

Další přípravnou partii FK Šumperk sehraje už v sobotu 21. července. Od 10 hodin přivítá na domácím hřišti čerstvě třetiligový Dolní Benešov. O týden později vyzve v rámci MOL Cupu Olešnici u Bouzova.

FK Šumperk – SK Sigma Olomouc U19 0:1 (0:1)

Branky: 10. Grečmal

Fotbalisté zábřežského Sulka. Ilustrační foto
Sulko zahájilo přípravu prohrou, od juniorky Dukly schytalo šestku