Do nedělního klání na svém hřišti vstupoval celek z podhůří Jeseníků s jasným záměrem, tedy navázat na předchozí úspěch z Valašského Meziříčí, což se mu však vůbec nepovedlo a opět se jen vrátil do zajetých kolejí.

Tým Břidličné už minulé kolo překvapil jasnou výhrou na hřišti silného Krnova a teď obdobný kousek zopakoval také v Šumperku. Rozhodující údery poté hosté svému soupeři zasadili během druhé půle.

„Minule jsme podali mimořádně zodpovědný a organizovaný výkon směrem do defenzivy, ale dneska jsme předvedli pravý opak. K tomu jsme opět zklamali v koncovce,“ neskrýval rozhořčení trenér Šumperku Petr Merta.

Divize F: Valašské Meziříčí - Šumperk (7.4.2024)
VIDEO: Změna trenéra pomohla. Šumperk má první body po krásných brankách Strnada

„Kdybychom do přestávky proměnili jednu dvě šance, mohl zápas vypadat jinak. Několikrát tam dobře hlavičkoval Marek Smrž, Nízkého potom z bezprostřední blízkosti vychytal gólman,“ počítal zahozené příležitosti šumperský kouč.

Domácí tak najeli na tradiční scénář posledních zápasů. Měli optickou převahu a byli více na míči, jenže góly dával soupeř.

Po hodině hry ještě úvodní trefa Břidličné po rohovém kopu neplatila kvůli ofsajdu, o pár chvil později ale hosté parádní akcí do otevřené šumperské obrany zakončovali zblízka do zcela odkryté klece.

S rychlou odpovědí mohl přispěchat autor všech tří jarních gólů Šumperka Patrik Strnad, leč jeho dalekonosný pokus brankář vytáhl na roh, aby z následného protiútoku hosté udeřili podruhé.

Zdroj: Miroslav Pergl

Domácí gólman zůstal při této akci zcela osamocen a už jen mohl pouze vyčinit svým spoluhráčům, na kterých byla s přibývajícím časem znát jasná frustrace a nervozita.

„Zase jsme již poněkolikáté jako první inkasovali, chybí nám v hlavách to sebevědomí, že můžeme i takový zápas ještě otočit,“ dodal závěrem Petr Merta.

Jeho svěřenci následně mohli inkasovat ještě jednou, tutovka Břidličné pět minut před koncem ale naštěstí skončila jen těsně nad břevnem.

FK Šumperk – TJ Břidličná 0:2 (0:0)

Branky: 64. Kuča, 70. Můčka. Rozhodčí: Pospíšil – Grečmal, Matulík. ŽK: Horký, Strnad – Můčka, Bala, Kostera. Diváci: 200.

Šumperk: Bílý – Liďák, Ostrovka (70. Stašák), Smrž, Šidlík, Linet (81. Morong), Horký, Elšík (81. Slatinský), Nízký, Strnad, Antl. Trenér: Petr Merta.