Pro oba celky se poté jednalo o první utkání nové fotbalové sezóny, když před týdnem musely zrušit své přípravné zápasy. A týmu z lázeňského města vyšla premiéra na výbornou.

„Kluci k tomu skvěle přistoupili, na pohárové klání se hodně těšili. I když my jako trenéři jsme museli řešit problém, když nám skončili dva nejzkušenější hráči David Macura a Honza Minka. Na pozici stopera tak poprvé nastoupil Tomáš Cundrla,“ prozradil Deníku jesenický kouč Libor Sláma.

A jeho tah mu vyšel. Teprve jedenadvacetiletý borec naplnil předpoklady, když nakonec patřil mezi nejlepší hráče utkání a společně s jistým gólmanem Vajdou dodával klid jesenické hře.

„My jsme do zápasu dobře vstoupili a celkově si vytvořili spoustu šancí, snad čtyřikrát jsme trefili břevno, i když prosadit jsme se dokázali teprve po přestávce,“ řekl dále trenér divizního nováčka.

Fotbalisté Šumperku v rámci přípravy porazili Krnov. Stanislav Lavrovič v dresu Krnova
Rozhodla rodina, ale Šumperk mám pořád v srdci, říká Stanislav Lavrovič

Důležitou vedoucí branku dal krátce po přestávce z brejku tři na dva Pavel Kysela, aby později přidal druhou trefu ze standardky po zaváhání bruntálského brankáře Marek Cekuras.

„Tady už bylo prakticky rozhodnuto. Mužstvo musím pochválit za přístup a pracovitost, zápas si hráči užili. Konečný výsledek je pro nás vzpruhou do další práce, protože máme extrémně mladý tým s věkovým průměrem něco přes dvacet let,“ konstatoval Libor Sláma.

„Samotná soutěž pro nás bude náročná, to víme, ale chceme si to zkusit a věřím, že s těžkými zápasy fotbalově porosteme, strop máme určitě výš. Teď se ale už všichni těšíme na domácí zápas MOL Cupu se Šumperkem, který bereme zároveň jako kvalitní generálku před startem divize,“ doplnil závěrem lodivod, jenž letos na jaře oslavil s Jeseníkem zasloužený postup z krajského přeboru.

Pohárové utkání FK Jeseník vs. FK Šumperk je na programu v neděli 30. července od 17 hodin. Jeho vítěz následně přivítá druholigovou Opavu.

FK Jeseník – FC Slavoj Olympia Bruntál 2:0 (0:0)

Branky: 48. Kysela, 67. Cekuras.

Jeseník: Vajda – Martin Bráblík, Cekuras (73. Tulis), Cundrla, Bouchal – Matěj Planý, Janíček, Krézek, Vaněk (73. Michal Bráblík) – Samuel Planý (83. Polčák), Kysela (58. Furik). Trenér: Libor Sláma.