„Do Krnova jsme jeli s tím, že můžeme jen získat, protože soupeř byl favorit. Vstoupili jsme do utkání poctivě, soustředěně a odehráli jsme zápas dobře. Nemáme se za co stydět a byli jsme více než vyrovnaným soupeřem,“ hodnotil trenér Jeseníku Libor Sláma.

Krnov hrozil křižnými míči, na které byl však Jeseník dobře připraven a také po standardních situacích. Po jedné z nich ve 38. minutě vstřelili domácí vítězný gól, když se prosadil stoper Igbinoba.

„Neuhlídali jsme ho, ale domnívám se, že to byl útočný faul na brankáře Vajdu. Rozhodčí ale nepískal, my jsme se rozčilovali,“ přiblížil Sláma.

Po změně stran se tlačil Jeseník za vyrovnáním. „Řekli jsme si, že se pokusíme utkání zlomit. Tlačili jsme se tam, byli jsme odvážní. Kysela měl dvě šance a Furik z přímáku mířil těsně nad,“ litoval trenér.

FK Šternberk - FK Nový Jičín
Šternberk schytal čtverku. Navíc přišel o důležitého hráče

Navíc mu pomohl jeho bývalý hráč Jiří Mráz, který viděl v 80. minutě červenou kartu když zajel do Janíčka.

„Byl asi přemotivovaný. Předcházeli tomu na něj dva drobné fauly a asi byl frustrovaný. Trefil jej na stojnou nohu, naštěstí Janíček trošku nadskočil. Jirka se potom omlouval,“ popisoval Sláma.

Přesilovku však jeho svěřenci nevyužili. „Měli jsme dost času, ale nevypořádali jsme se s tím. Nedokázali jsme si situace dostatečně nachystat a soupeř si to zkušeně pohlídal,“ pokračoval kouč.

FK Krnov - FK Jeseník 1:0 (1:0)

Branka: 38. Igbinoba.

Rozhodčí: Lukašík - Broskevič, Mitura. ŽK: Mráz, Miškev - Cekuras, Pechoušek, Furik, Červeňák, Zelinka. ČK: 80. Mráz (K.) Diváci: Diváci: 489.

Jeseník: Vajda - Janíček, Cekuras, Pechoušek, Planý, Ma. Bráblík, Furik, Červeňák (61. Kysela), Vaněk (56. Mi. Bráblík), Bouchal, Zelinka. Trenér: Libor Sláma.