Velice dobře vypadalo po půl hodině hry úvodní utkání Jeseníku v divizi. Ve Vratimově vedl 2:0. Během úvodních 29 minut se prosadil Martin Bráblík na přední tyči po rohovém kopu Matěje Planého a navázal na něj střelou ze šestnáctky Furik.

Dokonce to mohlo být 3:0, ale přihrávku Samuela Planého pod sebe poslal Krézek jen do bloku.

„Přečkali jsme tlak soupeře v úvodních deseti minutách a pak jsme se začali dostávat do šancí a byli jsme fotbalovější. Dali jsme dva góly a mohli přidat třetí, ale pak jsme také začali chybovat,“ hodnotil trenér Jeseníku Libor Sláma.

Ještě do poločasu pak jeho tým dvakrát inkasoval. „Gól do šatny na 2:2 byl asi zlomovým momentem,“ je si vědom kouč.

Voda na hřišti.
Počasí úřadovalo. Většina nedělních fotbalových duelů byla odložena

Horší to ale bylo po změně stran, kdy během dvaceti minut inkasoval třikrát a o chvíli později ještě jednou. Zmohl se až v poslední minutě na kosmetickou úpravu skóre na 3:6.

„První poločas jsme hráli výborně, vypadalo to pro nás dobře. Začátek druhého jsme ale zaspali. Na vyšší soutěž se adaptujeme a nevím, jak dlouho to bude ještě trvat. Zaostáváme v důrazu a agresivitě. Obávám se, aby nás to nedohnalo. Soutěž je jiná než krajský přebor. Mrzí mě, že jsme dostali čtyři góly ze standardek,“ říkal jesenický trenér.

Zápas mohl vypadat, kdyby za stavu 2:3 proměnil samostatný únik Pechoušek. Ale nevyrovnal. „Kdo ví, jak by to dopadlo,“ přemítá Sláma.

V úvodním domácím utkání za týden přivíta Jeseník na svém hřišti tým Bruntálu.

FC Vratimov - FK Jeseník 6:3 (2:2)

Branky: 34. Vidiševský, 45. a 65. Šeba, 49. Bajzath, 54. Šindler, 70. Duda – 12. Martin Bráblík, 29. Furik, 90. Michal Bráblík.

Rozhodčí: Ganaj - Kaloč, Banot. ŽK: Zupko, Duda, Brezula - Ma. Bráblík, Furik, Krézek, Vaněk, Zelinka. Diváci: 120.

Jeseník: Vajda – Martin Bráblík, Cekuras, Janíček, Bouchal – M.Planý, Cundrla (74. Mich.Bráblík), Krézek (46. Pechoušek), Vaněk – Furik (60. Zelinka), S.Planý (60. Červeňák).