Ve středu nejprve Mohelnice zvládla dohrávku 6. kola v Černovíru poměrem 5:2, dvakrát se pak svěřenci Romana Kuby trefili o víkendu ve Velkých Losinách.

Skóre zápasu se poprvé měnilo v 18. minutě, kdy po centru ze strany zůstal na zadní tyči losinské brány zcela volný Srdýnko a se štěstím dostal míč za čáru a hosté vedli.

Těsný náskok v nervózním a nepříliš pohledném duelu následně Mohelnice kontrolovala až do samotného v závěru, aby v nastaveném čase definitivně pojistila zisk tří bodů zásluhou brejku Vokouna, jenž trefil prázdnou bránu.

„Za bojovnost jsme si vítězství určitě zasloužili. Kluci nechali na hřišti všechno. V Losinách to nikdy není jednoduché. Škoda, že jsme nevyužili několik další šancí, výsledek mohl být klidně vyšší. Ale jsme rádi za tři body,“ prozradil ve zkratce trenér Mohelnice Roman Kuba.

„Co na to říct? Pokud už nedáme góly ani doma, těžko můžeme pomýšlet na nějaký úspěch. Mohelnice má svou kvalitu a těžko jsme se proti ní dostávali do zakončení, ale pár dobrých šancí z naší strany tam bylo,“ přidal se s hodnocením losinský kouč Martin Kupčík.

Možná nejvíc může domácí fotbalisty mrzet situace zkraje druhé části, kdy se z pravé strany dostal David Hilbert zcela sám před mohelnického gólmana, ten mu však zmařil vyrovnání pohotovým zákrokem, když nohou vyrazil balón do bezpečí.

„Jakub Hora je naše tradiční opora a jednoznačně nejužitečnější hráč, dnes to opět potvrdil, chytil minimálně dva jisté góly, na krajský přebor to je nadstandardní gólman,“ ocenil jeho kvality mohelnický lodivod Roman Kuba.

„Za stavu nula jedna už jsme jen honili výsledek a ke konci už to byla z naší strany křeč, jsem hodně naštvaný a zklamaný. Zkrátka nedáváme góly,“ dodal zklamaný kouč Velkých Losin Martin Kupčík.

TJ Sokol Velké Losiny – FK Mohelnice 0:2 (0:1)

Branky: 18. Srdýnko, 90. Vokoun. ŽK: Hatala, Hegner. Rozhodčí: Perutka - Polanský, Šebesta. Diváci: 175.

Velké Losiny: Hatala – Kocourek, Zatloukal, Kobza - Bureš, Žák (68. Tejkl) - Linet, Maňka (82. Bližňák), Hilbert (68. Kubíček) – Kováč, Indra (55. Hegner). Trenér: Martin Kupčík.

Mohelnice: Hora – Vokoun, Pinkava, Knýř, Šváb – Čank (87. Brulík), Pauliny (68. Nantl), Fišara, Srdýnko – Kožela, Ryba (90. Pospíšil). Trenér: Roman Kuba.

Ostatní výsledky regionálních týmů (9. kolo):

FC Dolany – SK SULKO Zábřeh 0:1 (0:0) Penalty: 8:9

Sokol Ústí – FK Jeseník 3:0 (2:0)