Z podzimního kádru mužů skončil jen Jiří Kloss, všichni ostatní pak podle klubového webu pokračují.

Do aktuální přípravy se nově zapojili také bratři Heidenreichové. Starší Aleš se do Mohelnice vrací po půlroční pauze a o jeho případném angažmá se ještě rozhodne.

„Druhým z bratrů je Šimon, kterého bychom rádi uvítali v našem klubu na půlroční přestup ze Sigmy Olomouc,“ píší oficiální internetové stránky FK Mohelnice.

Během února se poté k mužstvu znovu připojí i Michal Nguyen, jenž se zotavuje po zlomenině nohy, kterou utrpěl během podzimu v zápase.

Stejně jako v minulých sezónách i tentokrát zahájili s muži společnou přípravu dorostenci, kteří tak budou trénovat třikrát týdně a sehrají několik přípravných duelů s kvalitními soupeři.

„Stále se snažíme jít cestou, že chceme dávat prostor hlavně místním mladým hráčům, aby zjistili, co obnáší hrát mužský fotbal,“ prozradil Deníku Roman Kuba, hrající kouč Mohelnice.

Jako zkušenou osobnost, která usměrní mladé hráče, pak ještě před sezónou angažovala Mohelnice nestárnoucího matadora Lubomíra Pinkavu.

„Tímto jsme hodně posílili, dodal naší defenzivě klid a rozvahu. Začátek sezóny nám sice moc nevyšel, měli jsme pár absencí klíčových hráčů, ale jakmile se vrátili do sestavy, uhráli jsme dost bodů k tomu, abychom mohli atakovat nejvyšší příčky tabulky. Škoda, že jsme v závěru podzimu naopak pár utkání zbytečně ztratili, mohli jsme být klidně na druhém místě,“ vrátil se ve zkratce k podzimu Roman Kuba, jehož týmu patří v polovině krajského přeboru osmé místo, leč na třetí Ústí ztrácí pouhých pět bodů.

„Na jaře bychom chtěli hrát v horních patrech tabulky, tak do pátého nebo šestého místa a samozřejmě opět hodláme dát velký prostor mladým klukům,“ doplnil k plánům pro letošní jaro v krajském přeboru.

Hned na úvod pak čeká fotbalisty Mohelnice těžká zkouška, když v sobotu 21. března zahájí na svém hřišti proti lídrovi tabulky Šternberku, jenž doposud zaznamenal pouze jedinou prohru.

PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY FK MOHELNICE

4. února, 17.30: Sigma U18

15. února, 11.00: Zábřeh

22. února, 11.00: Mor. Třebová

29. února, 13.00: Litovel

4. března, 17.30: Medlov

7. března, 13.00: Maletín

15. března, 15.00: Rapotín

Pozn.: všechny zápasy doma