Šumperk vstoupil do utkání výborně, když hned v první minutě měl šanci Lukáš Horák. Následně zahrozil i Podhorný.

„Byly tam i další situace, ale my se na gól hrozně nadřeme. V koncovce nám celou sezonu chybí klid“ litoval domácí trenér Hecl.

Po dlouhém míči za obranu na druhé straně jeho celek inkasoval.

„Myslím, že byl brankář Max hluboko,“ hodnotil šumperský kouč. Domácí gólman se navíc při gólu zranil a Hecl tak musel podruhé v utkání nuceně střídat. Již ve dvacáté minutě šel dolů obránce Jurásek.

„Máme teď devět hráčů mimo. Je to složitější období,“ komentoval Hecl situaci ohledně kádru.

Diváci se ale dočkali také parády od Ševčíka, který po rozehrané standardce Rozsívalem napálil míč z voleje krásně do sítě.

Po změně stran se dokonci celku z podhůří Jeseníků povedlo souboj otočit. Po rohovém kopu dostal míč do branky Olejník.

„Dáváme góly jen ze standardek,“ vracel se Hecl k špatné produktivitě svých svěřenců ze hry.

„Navíc potom dostaneme gól z ničeho,“ byl rozladěný. Po centru a následné ruce totiž Bruntál kopal penaltu, kterou proměnil Urban. Po další hrubce otočil souboj ve prospěch hostů druhou brankou v utkání Kyselý.

Ke konci zápasu mohl svoji branku z první půle zopakovat Ševčík, ale tentokrát hradbu těl nepropálil.

„Snažili jsme se tam v závěru ještě tlačit, ale gól jsme už nedali. Jsem rozladěný z toho, že jsme nebodovali. Byla tam sice spousta nevynucených chyb, ale v herní fázi jsme soupeře předčili. Nebyl to zápas, který máme prohrávat a výsledek mi vadí. Uznal bych, kdybychom byli horší a prohráli, ale dnes tomu tak rozhodně nebylo,“ zakončil hodnocení zápasu Hecl.

FK Šumperk – FC Slavoj Olympia Bruntál 2:3 (1:1)

Branky: 35. Ševčík, 56. Olejník – 30. a 72. Kyselý, 63. (pen.) Urban. Rozhodčí: Bebenek – Žurovec, Krupa. ŽK: Jurásek, Bernard, Olejník, Horák – Lavrovič, Kovařík, Vitoul. Diváci: 100.

Šumperk: Max (34. Kreizl) – Jurásek (20. Malínek (66. Navrátil)), Neuer, Nimrichtr, Olejník – Rozsíval Bernard – Horák, Ševčík, Zrník – Podhorný. Trenér: Bohdan Hecl.