Se stejným protivníkem se celek z podhůří Jeseníků potkal již v rámci letošní přípravy a tehdy si zapsal celkem bezproblémovou a jasnou výhru. Tentokrát se však na tříbodový zisk pořádně nadřel.

„Od začátku to bylo takové nervózní utkání, když proti sobě hrály dva týmy z horních pater tabulky. Protivník si v první části nic nevytvořil, my jsme pak měli dvě šance, z toho jednu se nám povedlo proměnit,“ konstatoval úvodem šumperský kouč Pavel Tököly.

O vítězství jeho svěřenců nakonec rozhodla jediná trefa, která padla těsně před přestávkou, když Patrik Strnad z rohu šestnáctky vypálil bombu, na kterou krnovský gólman nestačil zareagovat.

„Bylo nám jasné, že ve druhém dějství budou chtít hosté daleko více útočit, což se potvrdilo. Ale do nějakých opravdu vyložených možností jsme je nepustili,“ prozradil dále lodivod Šumperku.

Nové Sady - Rámařov (16.9.2023)
FOTO: Nové Sady i přes problémy porazily Rýmařov. Fanoušci jim poděkovali pyrem

„My jsme naopak po přestávce měli minimálně další dva góly přidat a byl klid, takto jsme se až do konce báli o výsledek,“ litoval Pavel Tököly.

Jednoznačně největší příležitost měli domácí fotbalisté v závěrečných minutách, kdy po faulu na Patrika Strnada kopali penaltu, leč kýžená pojistka bohužel nepřišla.

K míči se postavil jeden z tradičních exekutorů Petr Linet, jenže brankář Krnova jeho úmysl vystihl a udržel tak svůj celek ve hře.

V té době už Krnov dohrával pouze v deseti, neboť čtvrthodinku před koncem vyfasoval jeden z hostujících borců červenou kartu za zmaření jasné brankové příležitosti domácích.

„Nakonec jsme vyhráli jedna nula, takže můžeme být spokojení, i když skóre mohlo být klidně vyšší. Ale třeba jsme si to nechali na příště,“ dodal s úsměvem trenér Šumperku.

Severomoravané se potom i následující víkend v rámci divize opět představí na domácím trávníku, na němž přivítají Polanku nad Odrou. Utkání se hraje v neděli 24. září od 15.30 hodin.

FK Šumperk – FK Krnov 1:0 (1:0)

Branka: 42. Strnad. Rozhodčí: Gasnárek – Drozdy, Mayer. ŽK: Smrž, Linet, Antl, Nízký, Strnad – Havlíček. ČK: 77. Říha (Krnov). Diváci: 205.

Šumperk: Bílý – Smrž, Skalský, Linet (90. Vicenec), Antl, Horký, Stašák, Nováček, Elšík (71. Ostrovka), Nízký, Strnad. Trenér: Pavel Tököly.