Ukrajinský útočník svému týmu dva zápasy chyběl kvůli trestu. Další duel poté nestihl z podstatně příjemnějšího důvodu, když byl u porodu své dcery.

Za Šumperk tak znovu nastoupil až první zářijový víkend v derby na hřišti HFK Olomouc. A o týden později se razantně podepsal pod premiérové vítězství nad lídrem tabulky Slavičínem, když při výsledku 5:1 zaznamenal hattrick.

„To vyloučení ze začátku sezóny mě mrzí. Zrovna jsme doma měli těsně před porodem, byl jsem z toho nervózní a prostě mi pak v zápase ujely nervy,“ vrátil se úvodem k nešťastné situaci z prvního mistrovského utkání Yevhen Ostrovka.

„Ale naštěstí všechno dobře dopadlo, mám krásnou dcerku, už zase můžu být v klidu, možná i proto se mi naposledy tak dařilo. I když ty góly jsou samozřejmě i zásluha mých spoluhráčů,“ prozradil s úsměvem ke svému nedělnímu třígólovému zápisu ukrajinský fotbalista ve službách Šumperku.

Posledním výsledkem si tak celek trenéra Zdeňka Opravila hodně zvedl pošramocené sebevědomí, leč z jednoho úspěchu se rozhodně nedá čerpat celý podzim a šumperský celek má před sebou i nadále hodně práce.

Jsem rád, že mi to tam napadalo

„Po zápase se Slavičínem jsme všichni byli rádi, že se konečně vyhrálo, spadla z nás určitá nervozita, ale taky si řekli, že tento úspěch musíme zase rychle hodit za sebe, protože nás čekají další těžké zápasy, na které je potřeba se nachystat. Hned ten následující hrajeme ve Skašticích, ty jsou třetí,“ je si vědom Yevhen Ostrovka, který doufá, že na svůj střelecký den naváže i v dalších zápasech.

„Jsem moc rád, že mi to tam napadalo, snad se takto bude dařit i nadále. Jako mužstvo jsme na branky čekali docela dlouho, navíc já hraji na takové pozici, že se ode mě ty góly čekají,“ říká ukrajinský útočník, jehož česká fotbalová anabáze odstartovala před dvěma lety v Maletíně, odkud si jej poté kouč Zdeněk Opravil vytáhl do divizního Šumperku.

„A jsem tady moc spokojený. Rozhodně bych teď neměnil, přestože mám i nabídky z jiných klubů. V Šumperku máme skvělou partu a taky si moc vážím trenéra Opravila, který mi tady dal šanci, za kterou jsem moc rád,“ dodal závěrem Yevhen Ostrovka, kterému mezi spoluhráči nikdo neřekne jinak než Evžen.


Načítám tabulku …