„Před zápasem bychom ten bod brali, ale vzhledem k průběhu jsme trochu zklamaní, měli jsme vyhrát,“ konstatoval úvodem předseda FK Šumperk Ladislav Šabo.

Jeho tým měl výborný nástup, když hned v úvodní minutě po kombinaci Strnada a Ostrovky putoval míč do šestnáctky na zcela volného Stašáka, jenž však ke smůle hostů zamířil těsně vedle tyče.

„Prvních deset minut jsme byli dominantní, hráli na míči, soupeři nic nedovolili a bylo tam i několik dalších šancí. Jenže domácí hráli organizovaně a čekali na naše chyby. My jsme chtěli dát rychle gól, abychom se později netrápili, což se i přes jasnou převahu nepovedlo,“ litoval šumperský šéf.

Krnov - Jeseník 1:0.
Jeseník padl s favoritem sporným gólem. Vyloučení bývalého hráče nepotrestal

Celek z podhůří Jeseníků měl do přestávky nespočet rohů, jenže ani tyto standardní situace ke změně skóre nevedly.

Zásadní moment se však z obdobné akce udál na druhé straně, kdy jeden z domácích borců při strkanici po rohu vyfasoval červenou kartu.

„Přesto nám bylo jasné, že i v přesile to budeme mít hrozně těžké. Frenštát hrál poctivě v bloku, soustředil se na obranu a trpělivou hrou kontroloval bezgólový stav,“ popsal dění ve druhé půli Ladislav Šabo.

„My jsme přesto dlouhou dobu hráli v klidu, byly tam i náznaky šancí, ale před koncem se dostavila nervozita, začali jsme kazit a paradoxně domácí mohli z brejku ještě skórovat,“ dodal předseda šumperského klubu.

Také další divizní duel čeká fotbalisty Šumperku proti soupeři z Valašska, neboť v neděli 3. září od 16 hodin přivítají na domácím trávníku celek Valašského Meziřičí.

SK Beskyd Frenštát p/R. - FK Šumperk 0:0

Rozhodčí: Krupa – Potiorek, Šimoník. ŽK: Klimpar, Pyclík – Ostrokon. ČK: 43. Pyclík (Frenštát p/R.). Diváci: 317.

Šumperk: Kreizl – Ostrokon (56. Liďák), Ostrovka (68. Elšík), Smrž, Skalský, Linet, Antl, Stašák, Nováček (81. Horký), Nízký, Strnad. Trenér: Pavel Tököly.