Celek z podhůří Jeseníků poprvé představil svým fanouškům nové modré dresy, bohužel příliš štěstí mu tentokrát nepřinesly. Nedělní duel zkrátka patřil ostravskému soupeři.

Domácí nezachytili začátek a již ve 4. minutě se balón z kopaček hostů k překvapení všech zatočil do jejich sítě.

Šumperk se snažil bleskově odpovědět a do vápna hostů zamířilo hned několik dobrých míčů, leč těmto pokusům chyběla větší razance i přesnost.

Později hráči Hlubiny zahrávali standardku z hranice šestnáctky a z následné skrumáže před bránou díky důrazu navýšili svůj náskok.

FK Šternberk - Kozlovice (16.3.2024)

Nedůslednost domácí defenzivy se projevila i při další akci, kdy protivník utekl do brejku. Zcela osamocený gólman Kreizl předvedl jeden zákrok, pak hned druhý, aby třetí rána už zamířila do prázdné brány – 0:3.

Tímto krutým výsledkem první půle skončila a to ještě šumperský brankář dalšími dvěma skvělými zásahy zachránil před přestávkou svůj celek od další pohromy.

Bohužel na další akci Hlubiny ve druhé půli už nestačil a tady už bylo opravdu definitivně jasné, že Šumperk si žádné body nepřipíše.

I přesto se domácí sympaticky snažili alespoň o čestný úspěch. Blízko k němu byl třeba navrátilec do základní sestavy Patrik Strnad, jenž se šikovně proháčkoval až do vápna, do koncovky se však nedostal.

Za svou aktivitu se přesto nejlepší šumperský střelec v samotném závěru dočkal, když sudí proti hostům odpískal penaltu, kterou domácí borec s třiadvacítkou na dresu s přehledem proměnil a uzavřel tím účet nedělního klání.

„Prospali jsme začátek a od toho se všechno odvíjelo. Ještě do poločasu jsme dostali druhý a potom třetí gól a už se to na nás všechno valilo, byli jsme prostě rozložení,“ konstatoval smutně autor jediné šumperské trefy Patrik Strnad.

Fotbalisté Postřelmova porazili v regionálním derby Velké Losiny.
Postřelmov před skvělou návštěvou deklasoval v regionálním derby Velké Losiny

„I přesto si myslím, že soupeř byl hratelný, ale nebyli jsme na něho připravení. Druhou půli jsme se sice snažili uklidnit a hrát, jako by byl stav nula nula, jenže to se moc nedařilo. Soupeř byl zkrátka lepší a zaslouženě vyhrál,“ dodal jeden ze stěžejních hráčů FK Šumperk.

FK Šumperk – TJ Unie Hlubina 1:4 (0:3)

Branky: 84. Strnad (pen.) - 4. Marciňa, 22. Tomek, 27. Látal, 59. Nevřela. Rozhodčí: Doležal – Řezníček, Petrásek. ŽK: Šidlík, Horký, Strnad – Nevřela, Petrík. Diváků: 165.

Šumperk: Kreizl – Ostrovka (46. Liďák), Smrž (46. Stašák), Šidlík, Linet (46. Slatinský), Horký, Nováček, Elšík (62. Morong), Nízký, Strnad, Antl. Trenér: Pavel Tököly.