Nejdelší bodovou šňůru si tým trenérů Zdeňka Opravila (na snímku) a Romana Křepelky připsal v prvních pěti kolech jarní části (3 výhry a 2 remízy). Celkově během odvet předváděl solidní fotbal. A právě na tohle povedené období by v Šumperku rádi navázali, i vzhledem k tomu, že letní pauza byla kratičká.

V přípravě Severomoravané odehráli pouhé tři duely s bilanci výhra – remíza – prohra, k tomu postoupili z předkola MOL Cupu přes Břidličnou (3:1). Tým se navíc potýkal s úzkým kádrem.

„Máme rozjednané nějaké hráče. Věřím, že vše nakonec klapne a na sezonu budeme mít kádr dobře nachystaný, abychom byli minimálně tak úspěšní jako na jaře,“ prozradil ještě během přípravy šumperský kouč Zdeněk Opravil.

Leoš Kalvoda
Bohuňovický kouč Kalvoda: Důležitá je práce, ale kluků by mohlo chodit víc

„Jaro se nám dařilo a tato část sezóny ukázala, že jdeme správným směrem. Je pravda, že se musíme vypořádat s odchody, ale základní osa týmu tady zůstala a navíc máme kde brát, neboť disponujeme řadou perspektivních kluků v dorostu, který hraje druhou ligu,“ těší kouče.

Z loňského kádru nebude na severu Moravy pokračovat hned sedmička hráčů, jmenovitě Kováč, Nimrichtr, Hegner, Liďák či posily ze Sigmy Twardzik s Hausknechtem, jenž byl navíc nejlepším střelcem mužstva. Do dorostu se potom vrací Matura, aby v této věkové kategorii pomohl s udržením v soutěži.

„I proto pracujeme na posilách, Letos bychom chtěli mít k dispozici kádr sedmnácti hráčů do pole plus dva brankáře, ale s tímto počtem pracujeme prakticky každý rok a pokud je potřeba, sáhneme do dorostu, což jsme dělali i v předchozí sezoně a fungovalo to. Naši mladí kluci získali cenné zkušenosti v mužském fotbale, ale zároveň byli i přínosem,“ ocenil Opravil. „V Moravskoslezské lize dorostu musí tvrdě pracovat a na divizi mužů jsou potom daleko lépe nachystaní, než kdyby ve svém ročníku hráli jen divizi, i proto je priorita, aby se letos zachránili. Právě z těchto důvodů jsme třeba poslali zpět zmiňovaného Pavla Maturu,“ vysvětlil Zdeněk Opravil.

Fotbalisté Šumperku. Ilustrační foto
Brzká červená a postup. Šumperku pomohl dvougólový mladík

Mezi nové tváře by pak měli patřit Lukáš Pavlíček, Filip Nízký či Artem Ostrokon.

Šumperk zahájí divizní ročník doma proti neoblíbeným Kozlovicím. A povedený vstup do soutěže je vždy nesmírně důležitý. „Nebyl jsem nadšený, že začínáme s tímto sokem. Za posledních pár let jsme s ním vyhráli jen jednou, jinak se nám s Kozlovicemi vůbec nedaří. Možná je na čase, zápornou bilanci prolomit a pokusit se úspěšně vstoupit do sezony,“ dodal Opravil.

Vítěz Šumperského poháru - TJ Jiskra Oskava
FOTO: Oskava ovládla pohár. Televizní utkání rozhodl Novák