Hostující kouč Bohdan Hecl se musel z různých důvodů obejít bez několika členů základní sestavy. K dispozici mu nebyli Olejník nebo Podhorný či ani jeden z dvojice Horáků.

Na hřišti se však mnoho fotbalového nedělo. „Byl to typický remízový zápas. Ani jeden tým si nevytvářel šance,“ přiblížil utkání Bohdan Hecl. Zápas tedy nepředstavoval gólové hody, které mohli diváci sledovat ve vzájemném souboji na podzim na Tyršově stadionu, kde utkání skončilo 2:2.

Jedné branky se však dočkali. V 66. minutě se trefil ze standardní situace přímo do šibenice Jakub Maček. „Je to stejná situace jako v Hranicích. Prohrajeme nádherně trefeným přímým kopem,“ litoval Hecl.

„Obranná fáze byla dobrá. Do ničeho jsme je nepustili, museli jsme řešit pouze tyto standardky,“ dodal.

V závěru utkání ještě zkusil šumperský lodivod změnit rozestavení, kdy Šumperk přešel na hru se třemi obránci. Vytvořil si dvě šance, ale ani jednu neproměnil.

„Zkusili jsme to otevřít a zmáčkli jsme je. Bohužel nám chybí lehkost z minulé sezony. Nejsme produktivní, doléhá na nás asi to, že se nám celou sezonu nedaří a máme málo bodů. Čekáme na nějaký zázrak, které ale ve fotbale nejsou. Nevytváříme si šance ze hry,“ dokládá svými slovy Hecl fakt, že jeho svěřenci čekají na gól již 330 minut.

V příštím kole na vlastním stadioně přivítají vedoucí tým tabulky Opavu B, kde na podzim schytali bůra.

Vsetín – Šumperk 1:0 (0:0)

Branka: 66. Maček. Rozhodčí: Žurovec – Macrineanu, Mankovecký. ŽK: Dulík, Surovec – Zrník. Diváci: 120.

Šumperk: Kreizl – Jurásek (79. Malínek), Smrž, Neuer, Zrník – Bernard, Rozsíval – Nízký (87. Tran Chi), Ševčík (73. Dostál), Ostrovka – Nimrichtr. Trenér: Bohdan Hecl.