„Celý týden jsme se na tento důležitý zápas poctivě připravovali, pro nás to byl souboj o šest bodů. I přes prohru si nemyslím, že bychom hráli nějak špatně, bohužel se trápíme v koncovce,“ prozradil úvodem sportovní manažer Šumperku Ladislav Šabo.

Hned v úvodní minutě měli domácí velkou možnost, kdy Ostrovka centroval na Trana, jenž placírkou zamířil jen do náruče gólmana.

Po půlhodině hry pak Nimrichtr z malého vápna netrefil v dobré pozici bránu. Podobně dopadl po přestávce i dorostenec Barčík, když hlavou těsně minul. Následně vyrážel vsetínský gólman dobrou ránu Bernarda.

V 62. minutě se poté odehrál jeden z klíčových okamžiků nedělního klání, kdy šumperský Nosál vyfasoval za faul druhou žlutou kartu a musel pod sprchy. Domácí tak dohrávali v deseti.

Po tomto okamžiku převzal soupeř iniciativu a snažil se při výhodě jednoho muže v poli rozhodnout, ale Šumperk odolal.

Jenže tři minuty před koncem kopali hosté standardku, nepříliš prudký centr přistál na hlavě vsetínského Jakuba Mačka, jenž poslal míč přesně k tyči – 0:1.

I přesto mohl Šumperk v nastaveném čase srovnat krok, když v posledních vteřinách hry se dostal do úniku z pravé strany Adam Žák, jehož střelu brankář Valachů jen zpomalil, ale balón mířící do sítě na poslední chvíli vykopl těsně před brankovou čárou do bezpečí jeden ze vsetínských hráčů.

„Po herní stránce těžko klukům něco vytýkat, byli jsme častěji na míči, měli jsme více šancí, ale bohužel se prohrálo,“ posteskl si Ladislav Šabo.

„Věděli jsme, že Šumperk hraje doma velice dobře, takže před zápasem bychom byli rádi i za bod. Bylo to bojovné utkání, domácí tam měli nějaké šance, měli rychlý přechod do útoku, ale nakonec rozhodlo to vyloučení šumperského hráče,“ přidal se s hodnocením asistent vsetínského trenéra Martin Zbranek.

FK Šumperk – FC Vsetín 0:1 (0:0)

Branka: 87. Maček. ŽK: Ostrovka, Smrž, Nimrichtr, Španihel, Nosál – Dulík, Vítek. ČK: 62. Nosál (Šumperk). Rozhodčí: Mankovecký - Krupa, Šimeček. Diváci: 123.

Šumperk: Kreizl – Nosál, Smrž, Španihel (79. Andoniu), Olejník – Bernard, Dostál (73. Šumbera), Demeter – Tran (87. Žák), Ostrovka (46. Barčík), Nimrichtr. Trenér: Zdeněk Opravil.

Vsetín: Eliáš – Naňák, Dulík, Maček, Řeřucha – Mydlář, Surovec, Vítek, Leskovjan (59. Foltýn) – Hořelica (90. Smilek), Gerža (89. Kocourek). Trenér: Miroslav Mičega.