„Těší mě, že se nám daří v koncovce, již poněkolikáté jsme dali v zápase minimálně tři a více gólů, takže v tomto ohledu panuje spokojenost,“ konstatoval na úvod přerovský kouč David Rojka, jehož svěřenci se v neděli proti Šumperku tentokrát dokázali střelecky prosadit hned čtyřikrát a sami inkasovali pouze jednou.

„Já jsem hlavně rád, že už je konec podzimu, protože nevím, jak bychom na další zápasy skládali sestavu,“ přidal své dojmy trenér Šumperku Zdeněk Opravil, který kromě několika dlouhodobých marodů postrádal především svého klíčového hráče Patrika Strnada, jenž si v minulém kole přivodil svalové zranění.

„I tak se ale dalo s Přerovem hrát. Snažili jsme se dobře nachystat na soupeře, který je znám především svou rychlostí a snaží se chodit ve velkém počtu do vápna. Hráli jsme tak více zezadu,“ prozradil dále domácí lodivod.

„Řekl bych, že všechny ty čtyři góly jsme inkasovali skoro stejně, když přišla ztráta ve středu pole, kdy jsme prohráli souboj, následovala přihrávka do kraje, centr a gól, soupeře jsme si nedokázali uhlídat. Přerov má rychlostní typy hráčů, což nám dnes evidentně dělalo problémy,“ doplnil smutně Zdeněk Opravil.

Hosty poslal do vedení díky proměněné penaltě Jiří Kratochvíl, na jehož trefu navázal o pět minut později Martin Repček.

„Naše výhra se přesto nerodila lehce. Za stavu dva nula pro nás jsme trochu polevili, domácí snížili a těsně před půlkou měli velkou šanci vyrovnat, tady nás však podržel brankář Kvapil, což byl jeden z klíčových momentů tohoto klání,“ míní dále kouč Přerova David Rojka.

Šumperskou kontaktní branku zařídil po centru Žáka Martin Malacka, další trefu ve své síti však již hosté nepřipustili.

Po přestávce sice nešlo domácím fotbalistům upřít snahu s výsledkem ještě něco udělat, jenže do šancí se dostávali velice obtížně. Jednu z těch slibných pak zahodil Stanislav Lavrovič, jehož prudká rána prošla jen těsně vedle tyče.

„Nakonec definitivně rozhodl náš třetí gól, kdy si Tadeáš Koryčan krásně odstavil obránce a souboji jeden na jednoho krásně proměnil. Ve zbývajícím čase už jsme byli jasně lepší,“ řekl spokojeným hlasem David Rojka.

Také čtvrtou branku Viktorky měl na svědomí Tadeáš Koryčan, když v šestnáctce pohotově dokončil předchozí akci Repčeka.

„Je skvělé, že zimní přestávku strávíme tak dlouho na prvním místě, když jarní část začíná až na konci března. Po tom půlroce to ale bude zase úplně jiná soutěž a musíme se na odvety dobře nachystat,“ dodal na závěr trenér Přerova.

FK Šumperk – 1. FC Viktoria Přerov 1:4 (1:2)

Branky: 35. Malacka - 21. Kratochvíl (pen.), 26. Repček, 60. a 78. Koryčan. Rozhodčí: Tomanec - Brázdil, Svoboda. ŽK: Kocian, Zimčík. Diváci: 100.

Šumperk: Pitron – Jurásek (68. Matura), Liďák, Purzitidis, Kováč (77. Raclavský) - Smrž, Musílek (60. Tran), Lavrovič – Žák (77. Barčík), Linet, Malacka. Trenér: Zdeněk Opravil

Přerov: Kvapil – Řezník (83. Caletka), Javora, Kuča, Koplík (83. Otáhal) – Kocian (46. Zimčík), Matušík, Mirvald, Repček (83. Blažkovský) Kratochvíl (74. Janský) – Koryčan. Trenér: David Rojka.


Načítám tabulku ...