Ze začátku zápas nevypadal tak jednoznačně. Hosté dokonce po chybě brankáře Maxe šli po rohovém kopu do vedení.

Jenže ještě do poločasu vyrovnal z penalty Rozsíval a následně poslal celek z podhůří Jeseníků po krásné akci do vedení Bernard, který obešel i brankáře a zakončil do prázdné branky. Mezitím měl ještě šanci Podhorný, ale nedal.

Šumperk zvládl třetí zápas za sebou proti soupeři z krajského přeboru.

„Ve všech těch zápasech jsme byli lepším týmem. Platilo to i dnes, kromě začátku. Dokud měli dost sil, tak jsme s nimi měli potíže, hra byla málo plynulá a vytvářeli jsme nevynucené chyby. Na naší malé umělce se do toho obranného bloku těžko dostává,“ začal hodnocení zápasu domácí trenér Šumperka Bohdan Hecl.

Šternberk je v nedaleké Loučné nad Desnou na soustředění a bylo to znát, protože ve druhém poločase odpadl. Domácí toho využili a nastříleli svému soupeři dalších pět branek.

„Soupeř vadl a my jsme jim dali nějaké góly. Ve druhém poločase jsem vystřídal tři hráče, konečně jsme měli jejich dostatečný počet, ale pořád máme dost zraněných,“ přiblížil situaci v týmu Hecl.

V šumperském celku ukončil kvůli pracovnímu vytížení zkoušku brankář Toman.

„Je to asi jediná věc, kterou máme rozhodnutou. Máme hodně marodů a možná se povede ještě někoho přivést,“ zakončil Hecl, který bude kádr uzavírat za čtrnáct dní, kdy si pro divizní zápasy chce ponechat patnáct hráčů a dva brankáře.

FK Šumperk - FK Šternberk 7:1(2:1)

Branky: Rozsíval 2, Bernard, Nízký, Pauler, Malínek, Dostál
Šumperk: Max – Olejník, Z. Horák, Smrž, Jurásek – Malínek, Rozsíval, Bernard, Nízký – Podhorný, Nimrichtr. Střídali: Pauler, Dostál, Zrník. Trenér: Bohdan Hecl.