„Byl to jednoznačně zatím nejlepší soupeř, na kterého jsme v přípravě narazili, Letohrad měl svou kvalitu,“ prozradil úvodem Deníku šumperský kouč Zdeněk Opravil.

Na jeho hráčích se pak v zápase projevila únava z dosavadního těžkého programu a většinu první půle se Šumperk spíše jen bránil, měl pouze jedinou vážnější šanci a nakonec jako první inkasoval.

„Ale jinak jsme v obranné fázi pracovali spolehlivě. Do druhé části jsem potom prostřídal sestavu a čerství kluci, co přišli na hřiště, naši hru dost oživili a najednou jsme měli navrch my, dobře jsme napadali a protivníka už k ničemu moc nepouštěli,“ řekl dále Zdeněk Opravil.

Odměnou Šumperku za aktivitu poté byla vyrovnávací branka, kterou vstřelil po rohovém kopu v přípravě střelecky dobře naladěný ukrajinský útočník Yevhen Ostrovka.

Další střetnutí nyní čeká šumperské fotbalisty až v neděli 28. července, kdy v rámci předkola MOL Cupu přivítají na domácím hřišti od 17 hodin třetiligovou Kroměříž.

FK Letohrad – FK Šumperk 1:1 (1:0)

Branka Šumperku: Ostrovka.

Šumperk: Max – Olejník, Nosál, Španihel, Zrník – Bernard, Smrž, Dostál – Ostrovka, Hegner, Tran. Střídali: Kreizl, Demeter, Šumbera, Jurásek.