Svěřencům Bohdana Hecla vyšel již začátek hry. Hned v 7. minutě po presinku Podhorného dostal přihrávku na hranici šestnáctky Lukáš Horák a prostřelil gólmana.

Podruhé se Šumperk prosadil těsně před přestávkou, kdy Navrátil vyhrál souboj se stoperem soupeře, obloukem dal míč za obranu a Podhorný zvyšoval na 2:0.

„Celý první poločas jsme byli jasně lepší a celkově jsme toho protivníkovi moc nedovolili. Jsem rád, že nám letošní poslední zápas před domácím publikem vyšel vítězně,“ prozradil spokojeně po utkání kouč Šumperku Bohdan Hecl.

„Dnes jsme tu navíc měli slávu, když se v rámci tohoto zápasu předával pohár našim hráčům kategorie U12 za vítězství v letošní žákovské lize, tak by byla velká škoda tohle pokazit nějakým špatným výsledkem,“ řekl dále Bohdan Hecl.

Třetí domácí trefa padla ve druhé půli po standardce a důrazu Neuera, aby hned záhy měl Šumperk další tutovku, tentokrát ale bohumínský brankář vyrazil balón svou hrudí a následná dorážka už mířila mimo.

V 64. minutě pak hosté využili svou prakticky jedinou vážnější šanci a ze standardní situace snížili střelou k tyči. Za stavu 3:1 se Bohumín snažil tlačit dopředu, ale domácí si výsledek už pohlídali.

„Vyhráli jsme zaslouženě, dnes mohu být spokojený, ale celkově musíme letošní ročník hodnotit jako neúspěšný. Nyní však už vyhlížíme novou sezónu a doufám, že bude lepší,“ doplnil závěrem Bohdan Hecl, který však od podzimu již bude na lavičce šumperských mužů chybět.

Přechází totiž ke kategorii dorostenců a jeho pozici u áčka převezme Zdeněk Opravil.

Letošní divizní ročník zakončí šumperští fotbalisté v sobotu 15. června, kdy se představí na hřišti Heřmanic.

FK Šumperk – FK Bospor Bohumín 3:1 (2:0)

Branky: 7. L. Horák, 39. Podhorný, 56. Neuer - 64. Latocha. Rozhodčí: Dedek - Šimeček, Trigas. ŽK: Olejník, Ostrovka – Ferenc, Moskál, Vaclík, Palej, Kubinski. Diváci: 200.

Šumperk: Kreizl – Zrník (76. Jurásek), Nimrichtr, Neuer, Olejník – Bernard, Rozsíval – L. Horák, Šumbera (46. Ostrovka), Podhorný – Navrátil (78. Tran Chi Dong). Trenér: Bohdan Hecl.