„Před zápasem jsme si říkali, že bychom vzhledem k postavení soupeře v tabulce byli spokojení s bodem, nicméně jsme chtěli hrát stejně aktivně, jako naposledy doma s béčkem Opavy. Vzhledem k nějakým absencím jsme však dorazili v trochu pozměněné sestavě,“ prozradil úvodem předseda šumperského fotbalového klubu Ladislav Šabo.

Úvodní minuty měli hosté optickou převahu a více drželi míč na kopačkách, ale pak udělali velkou hrubku, kdy gólman Kreizl ve snaze rozehrát smolně trefil napadajícího hráče, který poslal balón do sítě. Hosté však přispěchali s bleskovou odpovědí.

Po pasu od Lineta pronikl do domácí šestnáctky Ostrovka, byl faulován a nařízenou penaltu proměnil Patrik Strnad – 1:1.

„Jenže místo toho, aby nás vyrovnání nakoplo a povzbudilo, hráli jsme pasivně a spíše jenom bránili, soupeř byl lepší, my naopak dost zakřiknutí,“ uznal Ladislav Šabo.

A trest na sebe nenechal dlouho čekat, neboť protivník nakonec po pěkné akci šel opět do trháku. Domácí utekli po lajně, následoval centr a přesná hlavička k tyči, podruhé v zápase se trefil Marek Šindler.

FK Jeseník
Další komplikace v boji o záchranu. Jeseník doma padl a zůstal předposlední

„Do druhé části jsme nastoupili aktivně, měli převahu, kterou jsme postupně stupňovali a ke konci se nám povedlo vyrovnat,“ řekl šumperský činovník a bývalý brankář.

Pod vyrovnávací trefu se v 81. minutě podepsal Filip Nízký, poté hosté i nadále dobře napadali, soupeř spíše jen bránil nerozhodný výsledek a nechybělo mnoho a hosté mohli dokonat obrat.

„Z tohoto pohledu je to trochu škoda, že se nám nepovedlo skóre otočit, na druhou stranu vzhledem k průběhu, kdy jsme dvakrát prohrávali, tak bod bereme. Odehráli jsme kvalitní zápas a doufám, že budeme takto pokračovat,“ dodal závěrem Ladislav Šabo.

V aktuální tabulce skupiny F patří šumperským fotbalistům sedmé místo, v neděli 19. května od 17 hodin přivítají na svém hřišti beznadějně poslední Bruntál.

FC Vratimov – FK Šumperk 2:2 (2:1)

Branky: 17. a 33. Šindler – 19. Strnad (pen.), 81. Nízký.

Rozhodčí: Sivera – Ganaj, Trigas. ŽK: Schmutz, Klejnot, Šeba – Strnad, Antl, Horký, Sroka. Diváci: 140.

Šumperk: Kreizl – Šidlík (89. Minář), Nízký, Strnad, Smrž, Linet, Antl, Horký, Sroka, Ostrovka (86. Slatinský), Skalský (73. Morong). Trenér: Petr Merta.