Šumperští fotbalisté v neděli proti Bohumínu po půlhodině vedli 1:0 a zkoušeli zapomenout na domácí neúspěch se Slavičínem. Těsný náskok však drželi jen pět minut.

Potom totiž rozhodčí nařídil penaltu proti brance Ladislava Maxe, kterou Milan Halaška bez zaváhání proměnil a vyrovnal na 1:1. Úvodní trefa šumperského Lukáše Horáka tak byla rychle zapomenuta. Žluto-modří si přitom vedení užívali poprvé od 13. října, kdy zvítězili v Přerově.

Svěřenci trenéra Bohdana Hecla navíc nezvládli začátek druhého poločasu. Chyba ze 46. minuty je stála výsledek. Opět to byl Halaška, kdo využil nepozornosti hostující obrany a převážil vedení na stranu Bosporu. Slezané už náskok nepustili a spravili si chuť po předchozím nezdaru s Opavou.

To Šumperk musí zabrat. Dva zápasy před začátkem zimní přestávky zůstává na 14. místě divize E.

V neděli 4. listopadu přivítá tým Hěřmanice Slezská, který je aktuálně šumperským sousedem v tabulce. Půjde o hodně, případný vítěz střetnutí může ke konci podzimu získat potřebný klid a odlepit se od dvou nejnižších pater pořadníku.

Velké Losiny proti Zábřehu
Derby Velkých Losin se Zábřehem opět rozhodl jediný gól, slaví Sulko

FK Bospor Bohumín – FK Šumperk 2:1 (1:1)

Branky: 37. Halaška (penalta) a 46. Halaška – 32. Horák. Rozhodčí: Zavřel – Pospíšil, Nejezchleb. ŽK: Sittek, Halaška, Lišaník, Kubinski – Max, Macura, Jurásek, Olejník, Kreizl. Diváci: 105

Bohumín: Švrčina – Sittek, Košťál, Moskál, Baculák (81. Ferenc), Latocha (59. Martin Hanus), Leibl (70. Kubinski), Padych, Halaška, Lišaník, František Hanus. Trenér: Martin Špička.

Šumperk: Max – Macura, Ševčík, Nimrichtr, Podhorný, Rozsíval, Jurásek, Olejník, Šebela (25. Kreizl), Horák, Šléška. Trenér: Bohdan Hecl.