V kabině přivítal trenér Bohdan Hecl nové tváře, ale zároveň dva hráči odešli.

Po skončení hostování se do Uničova vrátil Jan Šléška a do Jeseníku Macura.

Do přípravy by se na zkoušku zapojili Malínek z Olešnice, ze Sigmy odchovanec Zábřehu David Nízký, ze Staré Vsi Pauler a brankář Toman ze Zábřehu.

„Není jisté, jestli k nám půjdou. Měli bychom tři brankáře, potom by se vidělo, kteří dva zůstanou,“ přiblížil situaci kolem hráčů trenér Bohdan Hecl.

V jednání je také jméno z MSFL. Tím je obránce Zdeněk Horák z Rýmařova.

„Chceme přivést kvalitu, jsou tam nějací další hráči, ale to bych zatím nerad zmiňoval, protože to ještě není dotažené,“ pokračoval Hecl ohledně příchodů.

Objevili se i dva navrátilci. Pavel Dostál z hostování ve Velkých Losinách a Daniel Španihel po zranění, který se už však zapojoval na podzim.

KRÁTKÉ SOUSTŘEDĚNÍ

Netypicky, pouze na víkend, se vydá celek z podhůří Jeseníků na začátku března na soustředění do nedaleké Loučné, kde sehraje přátelské utkání proti Rapotínu.

„Je to spíše takové stmelovací soustředění, které máme naplánované čtrnáct dní před mistrákama,“ osvětlil záměr šumperský kouč.

Šumperští fotbalisté zřejmě nebudou mít radost z tréninkové náplně. Kromě zimy se budou muset vyrovnat i s náročnou kondiční přípravou.

„V tréninkovém procesu chceme zlepšit trénovanost. Velký důraz budu klást na to, abychom dohnali kondiční manko, protože v létě se nám to nedařilo. Kádr byl úzký a nebyli jsme na tom dobře fyzicky oproti těm předešlým sezonám,“ přiblížil cíl přípravy a jeden z důvodů nepovedené první poloviny sezony Hecl.

Není to ale jediný problém, který na podzim viděl.

„Co se týče herního projevu, tak se budeme věnovat zlepšení defenzivní fáze celého týmu, nemyslím teď ale pouze obranu. Dostávali jsme strašně moc gólů a nebyli jsme kompaktní,“ pokračoval.

V neposlední řadě bude chtít dát dohromady kádr a stabilizovat jej.

„Je těžké sehnat hráče ochotné bojovat o místo v sestavě nebo v týmu,“ zakončil.

Přípravné zápasy
19. 1. 11.00 Sigma U19 – Šumperk
26. 1. 11.00 Uničov – Šumperk
30. 1. 17.00 Šumperk – Sigma U18
1. 2. 18.00 Jeseník – Šumperk
9. 2. 13.00 Mohelnice – Šumperk
16. 2. 12.00 Šumperk – Šternberk
23. 2. 14.00 Blansko – Šumperk
1. 3. 16.30 Šumperk – Rapotín
9. 3. 12.00 Šumperk – Rýmařov

MICHAL MUZIKANT