„Jsme rádi za důležité vítězství, ale také jsme dali krásné branky, tři z nich navíc konečně padly ze hry,“ neskrýval spokojenost předseda FK Šumperk Ladislav Šabo.

„Věděli jsme, že nás čeká mladé mužstvo plné běhavých hráčů a na utkání jsme se tentokrát dobře připravili,“ ocenil dále své svěřence.

Přesto si Šumperk zase neodpustil špatný začátek a podobně jako nedávno ve Valmezu musel dotahovat ztrátu.

Úvodní čtvrthodina hry přinesla vyrovnanou podívanou, potom se však protivník dostal do vyložené šance, kterou se štěstím o tyč proměnil.

A rázem to vypadalo, že Šumperk naváže na dosavadní trápení, když najednou příliš nevěděl, co si na trávníku počít.

„Tady jsem měl chvíli strach, jak zase dopadneme, ale naštěstí se kluci vzpamatovali, začali bojovat a díky vyrovnávací trefě se dostali zpět do zápasu,“ oddechl si Ladislav Šabo.

O půli nerozhodný výsledek zařídil jako správný kapitán Petr Linet, když střelou ze třiceti metrů poslal míč do sítě.

„Po přestávce jsme se snažili ve všech lidech napadat, začali jsme získávat míče a soupeř prakticky jen odkopával, hrálo se na jednu bránu. A jakmile jsme dali na dva jedna, tak náš tým chytil vítr do plachet a najednou hrál v naprosté pohodě,“ popsal šéf šumperského klubu dění ve druhém dějství.

Rozdílovou trefu si zapsal „z voleje“ Filip Nízký, později hosté navýšili skóre díky hlavičce Tomáše Stašáka, jenž se trefil po nádherném centru Martina Skalského. Už v nastaveném čase pak stanovil výsledek do konečné podoby Martin Antl.

Kromě jasné výhry mohou být v Šumperku spokojení i s postupným návratem právě nedávných marodů Skalského a Stašáka do sestavy, když oba zvládají stále více minut ve hře.

„Dneska jsme si jasně ukázali, že pokud budeme aktivní a nebudeme se bát, ty góly přijdou a můžeme být úspěšní. Musí prostě chtít všichni a po celých devadesát minut,“ dodal Ladislav Šabo.

Letos podruhé si tak šumperští hráči zapsali úspěch na hřišti soupeře, paradoxně však na jaře stále čekají na výhru před domácím publikem.

Nepříznivou bilanci se může celek z podhůří Jeseníků pokusit zlomit hned v dalším utkání, ve kterém netradičně v sobotu 4. května od 16.30 hodin přivítá béčko Opavy.

Na fotbal se následně zdejší příznivci mohou vypravit také o den později na okresní přebor, kdy místní rezerva nastoupí v derby proti sousednímu Bratrušovu. Tento duel startuje již v 15.30 hodin.

SK Polanka nad Odrou – FK Šumperk 1:4 (1:1)

Branky: 17. Musila – 36. Linet, 69. Nízký, 85. Stašák, 93. Antl.

ŽK: Hluchý, Kirschner – Antl, Šidlík, Strnad. Rozhodčí: Janeček – Proske, Ganaj. Diváci: 70.

Šumperk: Bílý – Liďák, Ostrovka (86. Morong), Smrž, Šidlík (80. Slatinský), Linet (60. Stašák), Horký, Elšík (60. Skalský), Nízký, Strnad, Antl. Trenér: Petr Merta.