Při neúčasti rapotínského brankáře totiž vypomohl pořádající tým svému soupeři a ve víkendovém klání se tak mezi tyčemi představili šumperští Lukáš Toman a Martin Kreizl, každý z nich vždy jeden poločas na obou stranách.

„Tady je vidět, jaká je mezi oběma kluby výborná spolupráce. Šumperku musím za tento vstřícný krok moc poděkovat, jinak se zápas nehrál,“ ocenil sportovní gesto rapotínský kouč Otto Jáně.

A oba strážci svatyně si na nedostatek práce rozhodně nemohli stěžovat, když během hry zlikvidovali několik tutovek a byli jednoznačně nejlepšími hráči na hřišti.

O jediný gól zápasu se nakonec postarala až ve druhé půli šumperská posila z Bruntálu Stanislav Lavrovič, který proměnil penaltu.

„Pro nás to bylo první utkání přípravy a jsem rád, že jsme ho odehráli se ctí. Diviznímu Šumperku jsme dokázali být vyrovnaným protivníkem,“ doplnil k zápasu Otto Jáně.

Zato na šumperské straně měli po tomto měření sil o čem přemýšlet, rozdíl dvou soutěží tentokrát na hřišti příliš patrný nebyl.

„Dnes tam od některých našich hráčů nebyl stoprocentní výdej energie, což mě mrzí. Musím uznat, že Rapotín má svou kvalitu, ale přesto jsem čekal, že budeme daleko více dominantnější na míči. Selhali jsme i v koncovce, která nás trápila už během podzimu. Stále tak máme na čem pracovat,“ okomentoval pro Deník sobotní přípravu trenér šumperských fotbalistů Zdeněk Opravil.

Další zápasová prověrka pak čeká jeho svěřence v sobotu 15. února, kdy přesně v poledne nastoupí na domácí umělce proti Lanškrounu.

FK Šumperk – TJ Jiskra Rapotín 1:0 (0:0)

Branka: Lavrovič (pen.)

Šumperk: Kreizl – Jurásek, Smrž, Nimrichtr, Kováč – Španihel, Lavrovič, Navrátil – Ostrovka, Michal Sitta, Nízký. Střídali: Toman, Zrník, Tran. Trenér: Zdeněk Opravil.

Rapotín: Toman – Štěpán, Cejpek, Juráš, Jurka – Linet, Matušík, Simon – Kobza, Březina, Šebela. Střídali: Kreizl, Neuman, Scheuter, Hudec, Svoboda, Jankovič, Svačinka, Draňa, Vejchoda. Trenér: Otto Jáně.