Ze tříbodového zisku se tak mohli radovat podruhé v řadě, zlepšili navíc i koncovku. V posledních dvou kolech nasázeli šest gólů, hned dvojnásobek toho, co v předchozích jarních duelech dohromady.

„Od začátku jsme trochu čekali, s čím soupeř vyrukuje a snažili jsme se hrát více v bloku, ale potom jsme postupně převzali aktivitu, ale zase to nebylo tak, že bychom na hřišti zásadně dominovali,“ konstatoval úvodem předseda šumperského klubu Ladislav Šabo.

Na šance však byli domácí hráči v první půli určitě lepší. Zhruba po necelé půlhodině hry vystihl chybnou rozehrávku soupeře Patrik Strnad, pohotově poslal míč na bránu, ale gólman jeho pokus se štěstím vytáhl na roh.

Akce z divizního utkání Šumperk - Opava B | Video: Miroslav Pergl

Stejný hráč to později zkoušel i ze standardky, leč jeho dalekonosný pokus skončil ke smůle domácích jen těsně vedle tyče.

Nakonec se celek z podhůří Jeseníků dočkal, když právě kreativní Strnad vyslal do brejku Miloše Šidlíka, jenž střelou podél brankáře poslal svůj celek do trháku.

„Opava do přestávky prakticky nevystřelila na bránu, nás může mrzet, že jsme nedali alespoň ještě jednu další šanci,“ prozradil dále šéf šumperského fotbalu.

Pojistku domácí přidali až krátce po startu druhé půle, kdy po autovém vhazování se hlavou prosadil Martin Skalský.

„Potom jsme hráli opravdu dobře, už dlouho neměla naše hra takové parametry. Byli jsme často na míči, kluci si věřili, chodili jsme přes křídla do slibných pozic, klidně jsme nějaký gól ještě mohli přidat,“ ocenil své svěřence Ladislav Šabo.

Od šedesáté minuty navíc Šumperk dohrával proti deseti, když klíčový muž opavské sestavy Matěj Helebrand po faulu vyfasoval druhou žlutou kartu a následovala tedy červená.

„To nám hodně pomohlo, potom už jsme na hřišti dominovali. Škoda, že jsme podcenili závěr, kdy jsme v posledních vteřinách hosty pustili do brejku, ze kterého snížili a následně rozhodčí písknul konec. Mohli jsem zápas dohrát s nulou, mrzí to, nicméně jsme spokojení, protože jsme uhráli pozitivní výsledek proti těžkému protivníkovi, jenž má postupové ambice,“ řekl závěrem spokojeně Ladislav Šabo.

Akce ze sobotního divizního utkání Šumperk - Opava B | Video: Miroslav Pergl

FK Šumperk – SFC Opava B 2:1 (1:0)

Branky: 40. Šidlík, 51. Skalský – 90. Velička. Rozhodčí: Brázdil – Doležal, Vejtasa. ŽK: Šidlík, Horký, Elšík, Strnad – Helebrand, Pejša, Wehowský. ČK: 60. Helebrand (Opava B). Diváci: 120.

Šumperk: Bílý – Stašák, Ostrovka, Smrž, Šidlík (79. Nováček), Skalský (90. Morong), Horký, Elšík (87. Slatinský), Nízký, Strnad, Antl. Trenér: Petr Merta.