Tři body dělily před vzájemným soubojem Jeseník a Břidličnou. Jelikož čtrnácté místo je klíčové pro záchranu, tak Jeseník potřeboval nutně zvítězit, nebo alespoň bodovat. To se mu však i přes slibný úvod nepovedlo.

„Měli jsme dobrý začátek. Pětadvacet minut jsme hráli velmi dobře. Tak, jak bychom si představovali. Odpovídalo to tomu, čemu se věnujeme na tréninku, kombinovat po zemi a rychle otáčet hru. Vytvořili jsme si spoustu šancí, ale neproměnili jsme je. Byl to náš klasický scénář,“ litoval trenér Jeseníku Svatoslav Valenta.

Jeho svěřenci totiž potom inkasovali po standardní situaci. „Od té doby šel náš mentální výkon dolů a nedokázali jsme navázat na začátek, což mě mrzí. Od 55. minuty jsme potom hráli zbrkle, naše hra neměla řád ani strukturu a Břidličná byla lepší,“ popisoval kouč.

Fotbalisté Postřelmova i přes slabší koncovku zvládli duel s Určicemi.
Postřelmov ničí soupeře. Teď deklasoval Určice, hattrickem opět pomohl Nimrichtr

Hosté pak v závěru ještě dvakrát udeřili. Nejprve chybu ve středu hřiště zužitkoval Tögel a poté po další standarce zkompletoval výsledek Bala.

Jeseník tak zůstal na 21 bodech a tři kola před koncem, v nichž jej čekají týmy z první poloviny tabulky by musel pro teoretickou šanci na záchranu minimálně dvakrát vyhrát.

„Jsme nastavení tak, že jsme profíci a vše odjedeme na 120 procent. Nic nevzdáváme, ale jsme realisti a víme, že záchrana je v rámci teorie a bude těžká,“ uznal Valenta, pod jehož vedením tak Jeseník stále nevyhrál.

FK Jeseník - TJ Břidličná 0:3 (0:1)

Branky: 27. Markovič, 77. Tögel, 90+2. Bala.

Rozhodčí: Matulík - Grečmal, Pospíšil. ŽK: Macura, Bouchal, Cundrla - Ježek, Tögel. Diváci: 160.

Jeseník: Vajda - Cekuras, Pechoušek (76. Sytař), Cundrla, Planý, Ma. Bráblík, Červeňák (59. Mi. Bráblík), Macura, Krézek (59. Grulich), Vaněk (67. Bříza), Bouchal. Trenér: Svatoslav Valenta.