Pro oba soupeře se jednalo o první herní prověrku od doby, kdy kvůli pandemii koronaviru a následným opatřením byl předčasně ukončen podzim ve všech nižších fotbalových soutěžích.

„Jsem především moc rád, že jsme vůbec mohli zase odehrát nějaký zápas. Chceme se udržovat v tempu a dnešní klání tak splnilo svůj účel. Pozitivní je, že se nikdo nezranil,“ prozradil krátce Deníku trenér divizního Šumperku Zdeněk Opravil.

„Chvíli nám trvalo, než jsme si zvykli na tempo, ale mezitím jsme stačili dvakrát inkasovat. Pak už jsme se do toho docela dostali, ale opravdu utkání beru především jako zpestření současné přípravy, hlavně jsem chtěl vidět v akci nové hráče, které tady máme,“ řekl dále šumperský lodivod.

Hosté tak představili na Hané například navrátilce z Oskavy Pavla Nováka, mikulovického Michala Procházku či Davida Jurku, jenž naposledy hostoval v Rapotíně.

„Ještě nám kvůli nemoci pár kluků chybělo, jinak bych postavil na každý poločas jinou jedenáctku,“ dodal Zdeněk Opravil.

Olomouc poté proti Šumperku vyrukovala i se třemi fotbalisty prvoligového áčka, s Jakubem Trefilem, Jáchymem Šípem a Pavlem Zifčákem. Druzí dva jmenovaní se pak zapsali také do listiny střelců.

V tomto týdnu čeká šumperské fotbalisty ještě jeden duel, když v pátek 11. prosince od 16:30 hodin změří síly s Uničovem na jeho hřišti.

SK Sigma Olomouc B – FK Šumperk 5:1 (3:0)

Branky: 2. Fiala, 15. Zifčák, 20. Šíp, 48. a 57. Baďura – 59. Kováč.

Olomouc: Trefil (46. Gröger) – Diblík (46. Twardzik), Kotouč, Bednár (46. Pavelka), M. Galus – Grečmal (70. Hausknecht), Hausknecht (46. Hapal), Grygar, Fiala, Šíp (46. Malacka) – Zifčák (46. Baďura). Trenér: Augustin Chromý.

Šumperk: Kreizl – Jurásek, Smrž, Liďák, Kováč – Procházka, Lavrovič, Dostál – Ostrovka, Novák, Strnad. Střídali: Demeter, Nízký, Jurka, Tran, Cikryt, Elšík, Sitta. Trenér: Zdeněk Opravil.