„Hráli jsme proti na jaře nejlepšímu soupeři společně s Lutínem. Tak nějak jsem dopředu tušil, že to nebude snadné, zápas tomu odpovídal,“ uznal sílu Velkých Losin trenér Všechovic Zbyněk Vinklar.

Domácí už od 5. minuty vedli 1:0 zásluhou Tomáše Indry, před odchodem do šaten ale z první penalty srovnal Petr Plešek.

„Hráče celou dobu vedu tak, aby nefaulovali a ustupovali. Kuba Zatloukal podle mě není ten, co by fauloval a Mara Žídek taky ne,“ pozastavil se nad nařízeným pokutovým kopem trenér Velkých Losin Jiří Mika.

Také v 5. minutě po změně stran nicméně Velké Losiny okamžitě udeřily, tentokrát je poslal do vedení Ivo Lazarov. Jenže v 73. minutě srovnal střídající Erik Hrabovský a v 85. minutě sudí odpískal proti domácím po údajné ruce Lineta druhou penaltu.

„Hráč mi tvrdí, že to bylo rameno, už ale ani předcházející roh podle mě neměl být, gólman ten míč chytal až za brankovou čárou,“ popisoval situaci Jiří Mika.

Fotbalisté Mohelnice. Ilustrační foto
Mohelnice musela improvizovat, přesto utkání v Dolanech bez problémů zvládla

JAKO FINÁLE LIGY MISTRŮ

Těžce ji nesl také jeden z fanoušků Losin, který možná po vzoru polonahé krásky z finále Ligy mistrů vběhl na trávník protestovat. Naštěstí oblečený. I za pomoci domácího gólmana Hataly byl výtržník vyveden a mohlo se pokračovat. Pokutový kop opět proměnil Petr Plešek.

„Šli jsme do druhého poločasu s pokorou, hráli jsme až do konce. A nemyslím si, že by rozhodčí byli nějak extra na naší straně. Za celou sezonu jsme kopali jen tři penalty. Ty situace viděl sudí na rozdíl ode mě dobře,“ zmínil všechovický Zbyněk Vinklar.

Domácí cítili křivdu i proto, že podobná situace jako při druhé penaltě hostů se později odehrála i na druhé straně. „Byl to ten samý moment v jejich vápně. Hlavičkovali jsme do zakončení, byla tam ruka od těla, ale píšťalka zůstala němá. Viděli jsme pak velkou nevoli u diváků, což se normálně v Losinách neděje. Já jsem navíc tu ruku sám viděl,“ mrzelo Jiřího Miku.

V závěru nicméně ještě pečetil na konečných 4:2 další Vinklarův žolík Daniel Mikulenka a Všechovice mohly slavit. K jistotě titulu a postupu do divize jim stačí uhrát ve zbývajících dvou kolech bod.

Rozhodnout navíc Tatran může doma už tuto neděli v pikantním derby s Opatovicemi. „Chceme slavit doma, ale bude to derby, tam se vše maže. Toho si kluci jsou vědomi a na ten zápas už se těší,“ dodal závěrem Zbyněk Vinklar.

Důležité okresní derby je ve Všechovicích na programu v neděli od 17 hodin.

FC TVD Slavičín - FK Šumperk
Fotbalisté Šumperku se vrátili s prohrou, Slavičín potvrdil roli favorita

TJ Sokol Velké Losiny – Tatran Všechovice 2:4 (1:1)

Branky: 5. Indra, 50. Lazarov – 40. z pen. a 85. z pen. P. Plešek, 73. Hrabovský, 90. Mikulenka. Rozhodčí: Perutka – Konečný, Samek. ŽK: Pecháček, Zatloukal, Linet, Žídek – P. Plešek. Diváci: 198.

Velké Losiny: D. Hatala – Bureš (20. Lazarov), Zatloukal, Linet, Kocourek, Indra, Maňka, Žídek, Šinogl (65. Kobza), Gargulák, Pecháček (80. Kubíček). Trenér: Jiří Mika.

Všechovice: Konečný – Geryk, P. Plešek, Dluhoš, Hrdlička – Rolinc (59. Mikulenka), J. Plešek, Kelnar (14. D. Šindelek), Sehnálek (80. Pavela) – Orava, Hulman (50. Hrabovský). Trenér: Zbyněk Vinklar.