Po sérii předchozích čtyř vítězných zápasů prohráli svěřenci Pavla Tökölyho podruhé v řadě, po pěti kolech navíc vyšli v koncovce naprázdno.

„Předchozí sezóny byl Šumperk zvyklý hrát o záchranu, teď hrajeme najednou nahoře. Každý ze soupeřů se chce proti nám vytáhnout a všichni se na nás pečlivě připraví, což se ukázalo i tentokrát. Určitě jsme nebyli horší, ale domácí dobře bránili a bylo těžké se proti nim prosadit,“ konstatoval úvodem šumperský lodivod, který se v podzimní divizní derniéře musel obejít bez distancovaného kapitána Petra Lineta.

„Snažili jsme se hrát svou hru, bohužel do šancí jsme se moc nedostávali a naopak jsme těsně před půlkou sami inkasovali,“ litoval Pavel Tököly.

Po pravé straně hostům utekl jeden ze soupeřů, následoval centr do vápna, k míči se dostal bílovecký Adam Dluhoš a zblízka se nemýlil.

FK Jeseník - SFC Opava B
Heroický výkon v oslabení. Jeseník má skalp lídra. Kouč Sláma u týmu končí

„Druhý poločas jsme tlačili, ale marně. Byla tam na naší straně jedna velká šance, k tomu řada standardek, rohů, bohužel jsme z těchto situací nic nevytěžili. Museli jsme hrát do plných, což nám nevyhovovalo,“ řekl dále trenér FK Šumperk.

„Mám pocit, že roli favorita nezvládáme v hlavách. Otázkou taky je, zda jsme schopní hrát ještě lépe, nebo už hrajeme na hranici svých možností. Teď jsme dva zápasy nezvládli, možná tam bylo i trochu uspokojení po předešlých dobrých výsledcích,“ zamyslel se Pavel Tököly.

Připomeňte si první trefu Tomáše Stašáka za Šumperk:

Zdroj: Deník/Miroslav Pergl

Tak jako tak musí po podzimu panovat v divizním Šumperku spokojenost. Po minulých spíše hubených letech okupují Severomoravané medailové příčky tabulky.

Zimu totiž stráví na parádním třetím místě s pětibodovou ztrátou na vedoucí Hlubinu. K tomu se mohou pyšnit nejlepší defenzivou v soutěži.

FC Bílovec – FK Šumperk 1:0 (1:0)

Branka: 45. Dluhoš. Rozhodčí: Šimoník – Svoboda, Prokůpek. ŽK: Jelen, Kollek, Melecký – Antl. Diváci: 110.

Šumperk: Kreizl – Ostrokon (82. Morong), Ostrovka (69. Stašák), Smrž (69. Elšík), Šidlík, Skalský, Antl, Nováček, Liďák (46. Horký), Nízký, Strnad. Trenér: Pavel Tököly.