„Mám pořád ambici vyzkoušet si nejvyšší soutěž. Mám na to ideální věk a cítím, že v osmadvaceti letech je to jedna z posledních šancí,“ prozradil Filip Mucha před rokem v rozhovoru pro Deník.

A své ligové angažmá si nakonec teď už devětadvacetiletý fotbalista vysloužil stabilními výkony, které podává druhou sezonu v řadě. Zájem o něj měla Dukla Praha, ale nakonec Mucha zvolil jinak. Ukázal na něj totiž také kouč Teplic Jiří Jarošík, jenž na podzim působil právě v Prostějově, takže jej dobře zná a Mucha právě kádr předposledního celku FORTUNA:LIGY posílí.

Šimon Falta v dresu Sigmy proti svému novému klubu Baníku Ostrava.
Exsigmák Falta míří do Baníku. Byl to vždy nepříjemný soupeř, říká

„Jde o zkušeného brankáře, který má výbornou hru nohama, v posledních dvou sezónách předváděl v Prostějově velmi dobré výkony a Jiří Jarošík se svým trenérským štábem ho výborně zná," řekl na adresu gólmana pro klubový web sportovní ředitel Štěpán Vachoušek.

Mucha v šestnácti duelech na podzim zaznamenal šest čistých kont.

„Filip si za to, co pro Prostějov odvedl, zaslouží posunout se dál,“ potvrdil Ladislav Dudík.

Odchod nejlepšího střelce

„Chtěl bych do ligy, mám dobře našlápnuto a uvidíme, co přinese zima,“ takhle mluvil Filip Žák po duelu Prostějova s Chrudimí, ve kterém řídil výhru svého týmu 2:0 oběma góly.

Jeho odchod je tak druhou velkou ztrátou pro Prostějov. Žák ale nadále zůstane spoluhráčem Filipa Muchy, protože i on míří Na Stínadla. Šestadvacetiletý forvard dorazil do Prostějova teprve v létě, ale šesti góly v patnácti duelech si řekl o posun výš.

„Jde o dalšího hráče, kterého má Jiří Jarošík prověřeného a spolupracoval s ním při předchozím angažmá, proto si ho, stejně jako Filipa Muchu, vybral do týmu,“ dodal Vachoušek.