Na hřišti Bohuňovic se v neděli psaly dva odlišené příběhy. Na jedné straně totiž stál domácí tým s již jistým prvenstvím v tabulce a postupem do krajského přeboru.

Na druhé straně pak marodkou a nepříznivými výsledky ztrápená Leština, která do Bohuňovic dorazila se třemi dorostenci v sestavě.

Už od úvodního hvizdu bylo obou soupeřům jasné, v jakém duchu se bude celý zápas odehrávat. To následně i potvrdila druhá střela domácích, která zapadla do sítě soupeře a otevřela gólový účet zápasu. Za dalších sedm minut pak padla branka druhá. Po chybě obrany hostí se prosadil bohuňovický kapitán Aleš Fryčák střelou na zadní tyč.

Fotbalisté Všechovic (v bílém) zvítězili ve Velkých Losinách 4:2
Zářez? Velké Losiny potopily dvě penalty

Ve 14. minutě se za hostujícím brankářem Jan Majstršinem rozvlnila síť potřetí. Bohuňovice takticky dobře sehrály rohový kop, když nejprve rozehrávající hráč poslal krátkou přihrávku nejbližšímu spoluhráči a po jeho rohu se hlavou prosadil Martin Fryčák.

Ten samý hráč přidal další gól i ve 25. minutě utkání. Necelých deset minut před první přestávkou byla také k vidění jediná žlutá karta zápasu. Tu za svůj nevybíravý faul na Matěje Krále obdržel Michal Kejík. Do kabiny se nakonec šlo za stavu 4:0 pro domácí.

„Potýkáme se s marodkou a přijeli s námi tři hráči z dorostu. Náš plán před zápasem byl tady nedostat co nejvíce gólů. Utkání bylo rozhodnuté ještě před úvodním hvizdem, navíc jsme dostali tři rychlé branky. Takový zápas už se potom vlastně jen dohrává,“ zhodnotil kapitán Leštiny David Šafář.

Do druhého poločasu vstoupily oba týmy v nepříliš rychlém tempu. Zejména domácí vědomi si své herní převahy nikam nespěchali. I tak se ale diváci dočkali další branky. Ve 52. minutě zaznamenal svou druhou gólovou radost v zápase Aleš Fryčák. V tu chvíli byl stav utkání 5:0.

Na začátku 61. minuty sáhli domácí k dalšímu střídání a na hřiště nastoupil Zbyněk Telíšek. Tomu se podařilo v 66. a 75. minutě vstřelit další dvě branky do sítě neškodného soupeře a bylo to 7:0.

Bohuňovice tak v posledním domácím utkání víc než stylově oslavily výtečnou sezonou, ve které nepoznaly hořkost porážky po základní hrací době.

Celé fotbalově vydařené odpoledne následně bylo korunováno předáním trofeje pro vítěze soutěže. Bohuňovická organizace navíc obdržela za své ligové prvenství voucher v hodnotě 20 tisíc korun.

Domácí kapitán Aleš Fryčák na pozápasových ohlasech shrnul příčina jednoznačného výsledku: „Už od začátku jsme prokazovali, že jsme herně jinde, než soupeř. Nemůžu však říct, že by mi přišli odevzdaní. Jen ta herní kvalita byla na naší straně, od druhé půle už zápas jen dohrával.“

Fotbalisté Jeseníku (v modrém) porazili Litovel 4:3 na penalty.
Jeseník v závěru zachránil bodový zisk a potom zvládl i penalty

TJ Sokol Bohuňovice – Sokol Leština 7:0 (4:0)

Branky: 10. a 52. A. Fryčák, 14. a 25. M. Fryčák, 66. a 75. Telíšek, 3. Arnold. Rozhodčí: Januš – Habermann, Heger. ŽK: Kejík (L.). Diváci: 250.

Bohuňovice: Hodoň – Horák, Machala (46. Moj. Fryčák), Nesvadba (46. Kouřil), Král, Poláček (61. Telíšek), Mar. Fryčák (46. Vyhnánek), Král, Arnold, A. Fryčák, Kopecký (46. Vašenka). Trenér: Radek Drulák.

Leština: Majstršin – Kejík (81. Klemš), Neumann, Komínek, Hobler, Balcárek, Žváček, Šafář, Hajtmar, David, Komeda (46. Čulík). Trenér: Martin Kotrle.

Jan Meichsner