„Co je u nás nového? Zatím nic zásadního. Čekáme, jak se současná situace bude vyvíjet,“ prozradil na dotaz Deníku k aktuálnímu dění v klubu jeden z členů výboru FK Jeseník Karel Tulis.

Čerstvou fotbalovou novinkou z lázeňského města je tak snad jenom provozní informace, že od 1. ledna přebírají správu tamního stadionu Technické služby Jeseník.

„Chtěli bychom rozjet klasickou přípravu našeho mužstva od 11. ledna, ale v tuto chvíli si nemyslím, že to půjde, ale uvidíme, co bude,“ pokračuje Karel Tulis.

Fotbalisté Jeseníku přesto mají v plánu dva přípravné zápasy a oba doma, kde by měli poměřit síly s Velkými Losinami a Rýmařovem.

„Jestli se vůbec bude hrát, tak letošní jarní sezóna je hodně dlouhá a kluby čeká nahuštěný program a někdy na konci června už budou mít všichni zápasů plné kecky. A hodit klukům před sezónou ještě čtyři pět utkání do přípravy, to nemá asi moc cenu. Proto máme jen dvě, budou spíše na takové seznámení,“ vysvětlil jesenický činovník.

Do jara by pak měl tým ze severu republiky vstoupit v prakticky stejné sestavě, s jakou končil podzim, když aktuálně žádné změny nejsou na pořadu dne.

„A pokud něco bude, stejně bychom otázku případného doplnění kádru řešili až během ledna,“ prozrazuje Karel Tulis.

Brzký start jarní části krajského přeboru, kdy se začíná již v polovině února, s sebou nese i nutnost, odehrát několik úvodních kol na umělém povrchu, kterým však nedisponují zdaleka všechny kluby. Tento problém ale v Jeseníku řešit nemusí.

„Spíše vidím trochu potíž s termíny, protože umělý povrch máme na Jesenicku jako jedni z mála a předpokládám, že naše hřiště budou chtít využít pro své soutěže i některá okolní mužstva. A to se nebavíme jen o zápasech mužů, je tady i mládež,“ konstatoval jesenický patriot.

Další hřiště s umělým povrchem, leč menších rozměrů, je poté v nedalekých Mikulovicích. Eventuální možností pro kluby z Jesenicka by pak mohlo být využití areálu v polských Glucholazech, které leží přímo na hranicích s Českou republikou.

Zde by však asi byl zásadní problém s pojistkami hráčů, když by se hrálo v zahraničí.