Již minulý týden Deník informoval, že Jindřichovu byl zkontumován zápas proti Zlatým Horám, který původně vyhrál 2:0, a ve hře jsou další tři kontumace.

Bohužel pro Jindřichov i tyto tři utkání proti Mikulovicím, Žulové a Vikýřovicím mění výsledek. Lídra soutěže z Mikulovic porazil Jindřichov původně 3:2, Žulovou 4:2 a největšího konkurenta v boji o záchranu Vikýřovice 5:3.

Jenže podle Disciplinární komise KFS Olomouc nastoupil ve všech zápasech neoprávněně Jiří Prokop, který hrál na svého bratra Jana. Proto rozhodla o kontumaci výše uvedených zápasů 0:3 v neprospěch Jindřichova.

„Sportovně-technická komise předává disciplinární komisi oddíl Olpa Jindřichov k dořešení s návrhem kontumace utkání v souladu se Soutěžním řádem FAČR § 7/1, písmeno h za neoprávněné nastoupení hráče (člena FAČR Jiřího Prokopa vedeného jako archivní hráč) TJ Jindřichov ve všech uvedených soutěžních utkáních I.B třídy, skupiny C. Jednalo se o utkání 18. kola: Jindřichov – Mikulovice, 20. kola: Jindřichov – Žulová a 21. kola: Vikýřovice – Jindřichov,“ stojí ve zprávě disciplinární komise.

„Lhát se nemá, kluci udělali chybu a už jsme to řešili. Myslím si ale, že je pro nás trest hodně krutý,“ hodnotil předseda TJ Olpa Jindřichov Rostislav Vaněk.

Jindřichov totiž přišel už o dvanáct bodů a rázem se propadl v tabulce z 11. místa na poslední 14. Místo toho, aby měl náskok na poslední Vikýřovice desetibodový, ztrácí na tento již předposlední tým pět bodů a reálně mu tak hrozí sestup vzhledem k tomu, že do konce chybí tři kola.

„Máme za sebou výsledkově dobré jaro a budeme bojovat, abychom se ze sestupové pozice ještě posunuli. Když se to nepovede, uděláme vše pro to, abychom I. B třídu vykopali v příštím roce zpět,“ hlásí Vaněk.

Ve hře je však ještě varianta, že Jindřichovu tři body vrátí. „Jednoznačně nesouhlasím s trestem z utkání proti Žulové, protože v něm opravdu nastoupil Jan Prokop. Vadí mi, že se tedy na záznam z těch utkání v rámci zkoumání pánové z komise ani nepodívali,“ zlobil se Vaněk.

„Pokud si to myslí, může podat odvolání, nebo se dostavit na další zasedání disciplinární komise. Pokud je nějaký záznam, tak je na něm identifikovaná osoba. Některé záznamy jsme viděli. Samozřejmě se může stát omyl, ale v tom případě by určitě nešlo o úmysl,“ reagoval předseda disciplinární komise Jaroslav Čížek.

Pokutu celkem 9000 korun za další tři provinění musí zaplatit vedoucí mužstva František Vlček, který rovněž vyfasoval trest na zákaz výkonu funkce na devět zápasů.